Tobulas riedlentės ratukų dydis

Norint iš riedlentės išspausti maksimumą, svarbu teisingai pasirinkti ratukų dydį. Ratukų dydžių įvairovė gali sutrikdyti naujoką, tačiau išsirinkti teisingą variantą nėra taip sunku. Taigi, ar riedlentės ratukų dydis išvis ką nors reiškia?

Riedlentės ratukų dydis yra labai reikšmingas. Jeigu ratukai per dideli, jums bus sunku nusileisti ant riedlentės po triuko, o patys ratukai gali kontaktuoti su lentos dugnu. Universaliausias dydis būtų 52-54 mm, priklausomai nuo to kur ir ant kokio paviršiaus ruošiatės važinėti.

Dydis yra ne vienintelis svarbus kriterijus, ratukų kietumas ir poliuretano kokybė taip pat turi didelę įtaką ekploatacinėms savybėms. Negalite tiesiog nusipirkti didelių ratukų ir tikėtis tolygaus važiavimo patirties. Taigi pasikapstykime giliau, kokių ratukų jums reikia, kad jie tiktų jūsų važinėjimo stiliui.

Renkamės tinkamą riedlentės ratukų dydį

Kuo didesnis ratukų dydis, tuo lėčiau jūsų riedlentė įsibėgės, bet dideli ratukai geriau išlaiko pagreitį. Prireiks kiek daugiau pastangų norint įsibėgėti, bet, pasiekus norimą greitį, jį išlaikyti bus paprasta.

Mažesni ratukai yra jautresni ir labiau tinkami techniškai sudėtingam važinėjimu riedlente mieste. Jie yra atlaidesni ir nesikabins už paviršių kai šliuošite turėklais ar atbrailomis taip kaip didesni ratukai. Su mažesniais ratukais gerokai lengviau ir greičiau apsuksite riedlentę ir ji bus jautresnė jūsų judesiams.

Ne vien skersmuo, bet ir ratukų kietumas turi didelę įtaką kaip riedlentė važiuoja ir elgiasi.

Tinkamas ratukų kietumas arba durometras

Ratukų kietumas dar svarbesnis nei skersmuo. Kieti ratukai turi geresnes savybes važiuojant ant lygaus paviršiaus, pavyzdžiui skate parke ar betoninėse daubose. Dauguma profesionalių riedlentininkų renkasi kiečiausius ratukus, kokius tik gauna.

Dėl itin kietų ratų važiavimas tampa apčiuopiamai mažiau komfortabilus, tad statistinis riedlentininkas mėgėjas neturėtų sekti profesionalų pavyzdžiu.

Riedlentės ratukai pasivažinėjimams

Jeigu jūs mėgstate tiesiog važinėtis miesto gatvėmis ir norite tai daryti komfortabiliai, jums reikalingi bent jau 56 mm ratukai, net 60 mm būtų puikus pasirinkimas. Jeigu naudojate didesnius kaip 56 mm ratukus, jums reikės sukelti važiuoklę to jos atramine plokštele pakišant tarpinę, kad išvengtumėte ratukų trinties į lentos dugną atliekant posūkius.

Paprastiems pasivažinėjimams reikalingi minkštesni ratukai, tiks nuo 78A iki 87A kietumo. Minkšti 78A ratukai riedės labai švelniai, sugers vibracijas bet turės didesnį pasipriešinimą ir bus lėtesni. Jie yra labiau guminės konsistencijos, dėl to triukų atlikimas su riedlente bus sudėtingesnis. 87A taip pat pakankamai minkšti maloniam važiavimui, bet riedės gerokai greičiau.

Minkšti riedlentės ratukai yra atlaidesni kai važiuojate nelygiais paviršiais. Jie neužstrigs pervažiuodami dangos įtrūkimus ar nedidelius akmenukus.

Pasivažinėjimas riedlente yra grynas džiaugsmas ir daug saugesnis negu bandymas atlikti kiečiausius triukus. Karvingas ir nusileidimas nuokalnėmis gali suteikti pakankamai adrenalino.

Čia kalbame apie įprastas riedlentes, o ne longboardus. Longboardai yra visiškai kitokie ir šį kartą ne apie juos. Esmė tokia, kad longboardo ratukų dydis tik prasideda nuo 60 mm.

Riedlentės ratukų dydis gatvių triukams

Riedlentės, kuria bus atliekami triukai gatvėse, ratukai turi būti maži ir kieti. Su mažais ratukais bus lengva nusileisti su riedlente ant žemės po atlikto triuko. Tuo tarpu su didesniais ratukais labiau rizikuojate nugriūti.

Riedlentė mažais ratukais staigiai pagreitėja ir tai yra puiku jei turite ribotą atstumą įsibėgėjimui iki objekto per kurį norite šokti, pvz. laiptų. Jums reikia pasiekti maksimalų greitį per trumpą atstumą ir laiką.

Gatvės triukams naudokite nuo 50 mm iki maksimaliai 53 mm dydžio riedlentės ratukus. Jie netarnaus taip ilgai kaip didesni ratukai, tačiau, atliekant techniškai sudėtingus triukus su riedlente, mažesni ratukai yra būtini. Jums reikalingas 97A – 99A ratukų kietumas, tai yra tikrai kietas poliuretano mišinys.

Ratukų dydis dauboms, mini ir didžiosioms rampoms

Skate parkų mini rampose ir betoninėse daubose dauguma riedlentininkų naudoja 54 mm – 56 mm ratukus. Didžiosios rampos reikalauja 58+ mm dydžio ratukų ir gero sukibimo.

Jeigu esate pasišventęs nedidelių rampų riedlentininkas, čiupkite didesnius ratukus. Didesnis greitis padidins ir jūsų galimybes.

Riedlentės ratukų kietumas važinėjant ant rampų yra itin svarbus. Čia jums reikės ne mažesnio kaip 100A. Šie ratukai bus itin greiti, tik kiek mažiau kibūs.

Ratukų dydis pasivažinėjimams ir lengviems šuoliukams

Daugybė riedlentininkų važinėja su riedlente kartas nuo karto užšokdami ant ar nušokdami nuo bortelio. Tokio stiliaus riedlentininkams optimalus variantas būtų 56 mm skersmens ir 92A kietumo ratukai. Jie puikia važiuoja šiurkščiais paviršiais, gerai slopina vibracijas ir pasižymi geru sukibimu. Žinoma klasikinė riedlentė su tokiais ratukai neplauks gatve taip kaip kruizeris arba longboardas, tačiau neturėsite bėdų su smulkiais akmenukais, šakelėmis ir dangos įtrūkimais pasitaikiusiais jūsų kelyje.

Trumpas apibendrinimas

Teisingas riedlentės ratukų pasirinkimas, kuris atitinka jūsų stilių, turi didelę reikšmę. Dideli ratukai reikalauja daugiau jėgų įsibėgėjant, o mažesni ratukai greičiau bėgėjasi.

Didesni ir minkštesni ratukai tinka pasivažinėjimams gatvėmis. Didesni ir kieti – puikiai dirba skate parkų daubose bei ant rampų.

Maži ir kieti ratukai skirti techniškai sudėtingiems gatvės triukams. Su jais lengviau kontroliuoti riedlentę – apsukti, apversti bei nusileisti ant jos.

Jeigu keičiate ratukus į didesnius, įsitikinkite, kad jiems pakaks vietos po jūsų riedlente. Jeigu darant posūkius su lentos dugnu kabinate ratukus, teks tarp virš atraminių važiuoklės plokštelių dėti tarpines.