Šalmai sportui  

Rodoma 1 - 90 iš 164 prekių

Šalmai aktyviam laisvalaikiui yra labai svarbi saugos įrangos dalis. Bet kuris riedutininkas, paspirtukininkas ar riedlentininkas turėtų dėvėti šalmą neatsižvelgiant į jo įgūdžių lygį ar važinėjimosi stilių.

Šalmų tipai

Nors šalmų įvairovė yra didelė, tačiau pasirinkimą palengvins, jei apspręsite kokio lygio apsauga jums yra reikalinga. Uždaro tipo šalmas pakaušio sritį dengs žemiau, beveik iki kaklo linijos, ir apsaugos didesnį galvos plotą. Uždaro tipo šalmai yra skirti sporto šakoms, kuriose būdingas griuvimas ant pakaušio. Tokie šalmai rekomenduojami ekstremaliam laisvalaikiui, važinėjantiems riedlente, paspirtuku ar riedučiais parkuose.
Atviro tipo šalmas dengs mažesnę pakaušio dalį ir bus pritaikytas greitesniam riedėjimui, aerodinamikai, taip pat geresniam galvos vėdinimui. Toks šalmas yra santykinai lengvas ir tuo pačiu atsparus smūgiams. Atviro tipo šalmai ypač tinka aukšto intensyvumo veikloms, tokioms kaip greitasis riedėjimas. Kadangi šalmo korpuse yra itin daug ventiliacinių angų, jis užtikrina puikų vėdinimą aktyviai judant ir prakaituojant. Kai kurie modeliai turi ir papildomų funkcijų – išimamamus paminkštinimus, specialų tinklelį nuo vabzdžių, nuimamą snapelį nuo saulės.
Hibridiniai šalmų modeliai su gausybe ventiliacinių angų ir pažemintu pakaušiu suderina geriausias vėdinimo savybes ir galvos apsaugą didesniame plote.

Į ką atsižvelgti renkantis tinkamiausią šalmą?

Pasirinkus šalmo tipą labai svarbu įsitikinti ar jis yra patogus bei atitinka jūsų galvos dydį ir formą. Tinkamą dydį nesunku pasirinkti pagal jūsų galvos apimtį centimetrais. Tačiau tik pasimatavę galite nuspręsti ar šalmas jums patogus, ar atitinka jūsų galvos formą. Užsidėjus šalmą neturi būti jokių spaudimo taškų, veržimo ar nereikalingo laisvumo. Rinkdamiesi šalmą būtinai atkreipkite dėmesį, kad jis neklibėtų jums ant galvos, o būtų prigludęs visu savo plotu. Tiksliai pritaikyti šalmo dydį prie jūsų galvos leis reguliatorius, dažniausiai tai sukama rankenėlė. Yra šalmų ir be reguliatoriaus, tačiau jei jo dydis ir forma tinka jūsų galvai, tai yra tikrai puikus pasirinkimas.

Nuo ko priklauso šalmų kainos?

Bet kurio tipo šalmas riedutininkui, paspirtukininkui ar riedlentininkui turi atitikti saugumo reikalavimus, nurodytus EN 1078 standarte. Didesnė šalmų kaina iš dalies gali atspindėti dizaino ypatybes, komfortą, svorį ar aerodinamines savybes. Taip pat šalmas gali kainuoti daugiau ir dėl integruotos MIPS technologijos. Tačiau ir pigiau kainuojantys sertifikuoti šalmai saugumo atžvilgiu yra lygiaverčiai. Labai svarbu, kad šalmo dydis ir formą atitikti individualias kiekvieno riedutininko fizines savybe, o patikimiausias būdas tuo įsitikinti – pasimatuoti šalmą.
Todėl, jei nusprendėte pirkti šalmą, labai kviečiame jus pasikonsultuoti su mūsų patyrusiais sporto prekių konsultantais. Tai galite padaryti mūsų fizinėje parduotuvėje, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje. Tinkamą šalmą padėsime išsirinkti ir norintiems pirkti internetu. Tereikia susisiekti su mūsų konsultantais skiltyje „Kontaktai“ nurodytais būdais. Prekes, užsakytas internetu, fizinėje parduotuvėje galėsite atsiimti jau tą pačią dieną!