Riedučiai  

Rodoma 1 - 90 iš 184 prekių

Riedučiai – tai laisvalaikio, sporto ar net transporto priemonė skirta ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Parke, mieste ar net specialiose treniruotėse galima smagiai ir itin naudingai praleisti laiką. Važiuojant riedučiais dirba ne tik kojų ar sėdmenų, bet ir nugaros bei liemens raumenys, dalis krūvio tenka pečiams ir mentims. Tolygus riedėjimas nevargina kojų sąnarių, jie nėra taip stipriai apkraunami kaip bėgimo metu. Tačiau tai tikrai efektyvi kalorijas deginanti, širdį ir kraujagyslių sistemą stiprinantį kardio treniruotė. Svarbiausia pasirinkti tinkamą riedučių rūšį ir nepamiršti apsaugų keliams, alkūnėms, riešams bei, žinoma, šalmo.

Riedučių tipai

  • Patys populiariausi yra rekreacijai skirti ir „Fitness“ riedučiai. Jie skirti važinėtis parkuose ar kitais gerai įrengtais takais, pagerinti sportinę formą ar tiesiog džiaugtis riedėjimu.
  • „Freeskate“ tipo riedučiai sukurti riedėti miesto gatvėmis, šaligatviais, užsiimti slalomu ar daryti „slaidus“. Jie tinka ir „fitnes“ treniruotėms, tačiau gali pasirodyti mažiau stabilūs pradedantiesiems.
  • „Agrressive“ tipo riedučiai tinkamiausi daryti triukus ir šuolius riedlenčių parkuose ar gatvėse. Jų išskirtinis bruožas – rėmo viduryje esantis išlenkimas („grindinimo“ plokštė), kurios dėka galima čiuožti turėklais ar kitais elementais.
  • „Speed“, arba kitaip greituminiai riedučiai, yra orientuoti į greitį ir našumą, tinka lenktynėms ar intensyvioms treniruotėms. Dažnam naudojimui ir didesnei apkrovai sukurtus „Speed“ riedučius dažniausiai renkasi patyrę riedutininkai ir profesionalai.

Į ką atsižvelgti renkantis riedučius?

Renkantis riedučius pirmiausia vertėtų atsižvelgti į riedučių rūšį, tai yra kam jie bus naudojami. Verta žinoti, jog tos pačios rūšies riedučiai gali skirtis ratukų dydžiu ir kietumu, guolių tikslumu, ratų platformos (rėmo) ir batų medžiagiškumu bei konstrukcija. Riedučiai dideliais ratais leidžia lengviau palaikyti greitį, tačiau yra mažiau manevringi riedant lėtai. Minkšti ratukai pasižymi geresniu sukibimu su danga, rieda maloniau, bet lėčiau. Ratukų riedėjimo efektyvumui ir greičiui įtakos turi guoliukų tikslumas. Jis matuojamas pagal standartą ABEC, šalia standarto raidinės žymos nurodant skaičių nuo 1 iki 9. Kuo šis skaičius didesnis, tuo didesnis ir guolio gamybos tikslumas. Suaugusiam riedutininkui pirmuosius riedučius verta rinktis su ABEC 7 ar aukštesnės klasės guoliais.Svarbus riedučių elementas – ratų rėmas, kuris gali būti pagamintas iš kompozito (mišinio, kurio pagrindas yra plastikas) ar aliuminio. Gamybos procese rėmas gali būti formuojamas vientisas ar sukonstruojamas iš dviejų dalių. Iš kompozito ar dviejų aliuminio dalių pagamintas rėmas yra tinkamas vaikams ar lengvo svorio riedutininkams. Vis tik suaugusiam riedutininkui universaliausias pasirinkimas – tai vientisas aliuminio lydinio rėmas. Lengvus anglies pluošto ar magnio lydinio rėmus dažniau renkasi profesionalai ar patyrę riedutininkai.

 3 ar 4 riedučių ratai, kuriuos rinktis?

Riedučiai guminiais ratukais

Šiais laikais kokybiškų riedučių ratukai gaminami iš poliuretano. PU mišinio ratukai užtikrina gerą sukibimą su danga ir yra ilgaamžiai. Dėl savo prigimties poliuretanas gali priminti gumą, tačiau skirtingai nei guma jis pasižymi įspūdingu atsparumu dilimui. Poliuretaniniai ratukai susidėvi keliasdešimt kartų lėčiau nei guminiai, todėl tarnauja išskirtinai ilgą laiką. Jie pasižymi didesniu atsparumu ne tik dilimui, bet ir įplyšimams, trinčiai, įtrūkimams. PU ratukai daug geriau nei plastikiniai sugeria smūgius ar vibracijas, greitai atgauna savo formą po deformacijos. Todėl ratai pagaminti iš poliuretano turi platų kietumo diapazoną, netriukšmauja, neslysta ir nelūžta.

Ar riedučių dydis atitinka nešiojamų batų dydį?

Teisingai pasirinktas riedučių batų dydis užtikrina didesnis komfortas, geresnę atramą kojai, o tuo pačiu ir saugumą. Kaip ir įprastos avalynės, riedučių batų dydžių diapazonai vyrams, moterims, vaikams yra skirtingi. Kiekvienai kategorijai gamintojai pateikia orientacines dydžių lenteles, kuriomis vadovaujantis riedučių dydį galima pasirinkti pagal tikslų pėdos ilgį. Jei pėdos ilgis yra tarp dviejų nurodytų dydžių, rekomenduojama pasirinkti didesnį. Tačiau ar batai atitinka pėdos plotį ir kitus svarbius fiziologinius ypatumus galima išsiaiškinti, tik pasimatavus.

Jeigu skauda pėdas riedant riedučiais

Riedučius pirkite internetu arba fizinėje parduotuvėje

Tad, jei ketinate pirkti riedučius, labai kviečiame užsukti į mūsų fizinę parduotuvę, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje. Patyrę sporto konsultantai ne tik padės išsirinkti tinkamo dydžio, bet ir visus individualius pageidavimus atitinkančią riedučių porą. Jei ketinate riedučius įsigyti internetu, su konsultantais susisiekti galite „Kontaktai” skiltyje nurodytais kontaktais. Įsigiję mūsų prekes internetu, parduotuvėje Ogmios mieste jas galėsite atsiimti iškart – kad ir tą pačią darbo dieną.