Vasaros sportas
Subkategorijos
-
Aksesuarai vasaros...
-
Paspirtukai
Paspirtukai yra sparčiai populiarėjanti ir labai patogi transporto priemonė, leidžianti greitai ir lengvai patekti iš taško A į tašką B mieste. Jie ekologiški, neteršia gamtos, tuo pačiu su jais įmanoma išvystyti visai neblogą, bet dar saugų greitį. Būtent dėl šių savybių paspirtukai yra mėgstami ir naudojami daugelio.
Toliau šiame tekste aptarsime paspirtukų privalumus bei dažniausiai pasitaikančias jų rūšis. Naujo paspirtuko ieškantis skaitytojas sužinos, kaip geriau juos išsirinkti ir atras platų paspirtukų asortimentą internetu.
Į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis paspirtuką?
Tai svarbiausias klausimas, su kuriuo susiduria būsimieji paspirtukų pirkėjai. Kadangi paspirtukas ne koks nors vienkartinis daiktas, o priemonė, kurią naudosite ilgą laiką, svarbu išsirinkti atidžiai ir investuoti į kokybę. Visuomet geriausia pirkti profesionalių gamintojų paspirtukus su garantija, ieškoti ne bet kur, o pas patikimus paspirtukų tiekėjus.
Labai svarbus geras prekės ženklas, bet tai dar toli gražu nėra viskas – rinkdamiesi paspirtukus atsižvelkite ir į savo pačių poreikius. Visuomet naudinga atkreipti dėmesį į:
- vairo aukščio reguliavimo mechanizmą – vairas turėtų fiksuotis lengvai ir tvirtai;
- sulenkimo mechanizmą – geriausi paspirtukai yra lengvai bei patogiai sulenkiami ir tvirtai fiksuojami patraukus rankenėlę arba paspaudus mygtuką;
- svorio apkrovas – paspirtuką naudojančio asmens svoris neturėtų viršyti gamintojo nurodymų;
- paspirtuko ratukus – labai svarbu, iš kokių medžiagų pagaminti paspirtuko ratai, nes tai greičiausiai nusidėvinti dalis, kuri turėtų būti tvirta ir kokybiška;
- stabdžių sistemą – minkštos ir plonos skardos stabdis greitai nulūš bei stabdant įkais ir nustos stabdęs;
- guolius – rekomenduojame paspirtukus su ne žemesnės kaip ABEC5 klasės guoliais.
Galų gale, svarbu atsižvelgti ir į paspirtuko tipą. Jeigu paspirtukas Jums reikalingas triukams atlikti, tokiu atveju reikėtų rinktis specialų triukinį paspirtuką. Vaikams nuo 8 metų dažnai rekomenduojame pirkti triukinius paspirtukus, net jeigu jie bus naudojami tiesiog kaip transporto priemonė, jei svarbiau tvirtumas, o ne kompaktiškumas.
Sulankstomi miesto paspirtukai
Važinėjant mieste vienas geriausių sprendimų bus kompaktiški ir lengvai sulankstomi miesto paspirtukai. Tai itin patogus ir praktiškas sprendimas, nes naudodami šiuos daug nesveriančius paspirtukus galėsite juos patogiai persinešti iš vienos vietos į kitą. Tai ypač naudinga tuomet, kai nenorite palikti paspirtuko prirakinto ir verčiau esate jį linkę pasiimti su savimi, užsinešti laiptais į viršų, laikyti vidaus patalpose. Pas mus rasite daugybę sulankstomų paspirtukų pasiūlymų pagal specifinius poreikius.
Paspirtukai, skirti triukams atlikti
Triukiniai paspirtukai yra ganėtinai dažnas ir mūsų pirkėjų itin mėgstamas pasirinkimas. Šie paspirtukai yra specialiai pritaikyti įvairaus sudėtingumo triukams atlikti, tuo pačiu juos galima naudoti ir kaip įprastą transporto priemonę, tik turėkite omenyje, jog jie nėra tokie patogūs ilgesnėse distancijose. Geriausia naudoti šiuos paspirtukus pagal jų paskirtį.
Triukinis paspirtukas, palyginus su klasikiniu, yra gerokai tvirtesnis, atlaikantis didesnes apkrovas ir smūgius. Jis turi daug patikimesnę vairo guolių kompresijos sistemą, nėra sulenkimo ir vairo aukščio reguliavimo mechanizmų. Šio tipo paspirtukas taip pat yra gerokai žemesnis, nei klasikinis, o ratukai ganėtinai nedideli (100-120 mm). Maži ratukai padeda išlaikyti maksimalią kontrolę ir žemą svorio centrą.
Perkant triukinį paspirtuką reikėtų atkreipti dėmesį į tokias detales kaip šakės vientisumas, metalinės ratukų šerdis, kompresijos sistema, vairo kolonėlės guolių kokybė.
Svarbu! Kiekvieną kartą po paspirtuko naudojimo atliekant lengvesnius ar sudėtingesnius triukus, vertėtų patikrinti visus varžtus ir, jeigu reikia, juos priveržti, kadangi triukiniai paspirtukai dažnai neturi jokio smūgius sušvelninančio ar absorbuojančio mechanizmo.
Paspirtukai suaugusiems dideliais ratais
Suaugusiems puikiai tiks patogūs paspirtukai dideliais ratais. Suaugusių paspirtukai taip pat turi reguliuojamo aukščio vairą, ilgesnę bei platesnę platformą, kad patogiai tilptų pėdos. Dideli ratai išlaiko geresnį stabilumą ir yra mažiau jautrūs kelio nelygumams, todėl tokie paspirtukai yra vienas iš geriausių pasirinkimų kasdieniam naudojimui. Su dideliais ratais riedėti ne tik patogiau, bet ir greičiau, tad reikės mažiau energijos judėjimui. Rekomenduojame rinktis paspirtukus su ratais ne mažesniais kaip 180 mm.
Paspirtukai vaikams ir paaugliams
Skirtingo amžiaus vaikams ir paaugliams pristatomi specialiai pritaikyti paspirtukai. Galimas skirtingas paspirtukų dizainas, tinkamas tiek berniukams, tiek mergaitėms.
2 metų vaikui rasite mažyčių, žaislinės išvaizdos triračių paspirtukų su sėdyne, kurie puikiai pasitarnaus kaip mokomoji priemonė. Važinėdami vaikai yra saugūs, nes paspirtukus galėsite lengvai kontroliuoti.
3 metų vaikui puikiai tinka nedideli, geriausia triračiai paspirtukai, padedantys lengviau išlaikyti balansą ir jaustis užtikrintai.
4 metų vaikui taip pat tinka jau anksčiau minėti triračiai paspirtukai.
5 metų vaikui, kuris sparčiai auga, tinka kiek didesni paspirtukai, leidžiantys jaustis savarankiškiau.
6 metų vaikui, kuris jau pakankamai didelis, kad galėtų laisvai mokytis važinėti, tinka jau dviračiai paspirtukai, tik nedidelio svorio.
7 metų vaikui greičiausiai patiks jaustis savarankišku ir išsirinkti sau norimą paspirtuką, kuriuo greitai išmoks važinėti. Renkantis svarbu atsižvelgti į vaiko ūgį.
Vyresniems vaikams ir paaugliams puikiai tiks triukiniai paspirtukai, kuriuos išsirinksite pagal ūgį toliau tekste pateikiamoje lentelėje.
Dviračiai paspirtukai
Dviračiai paspirtukai patys populiariausi, jie idealiai tinka vyresniems vaikams, taip pat paaugliams ir suaugusiems. Jie kur kas manevringesni ir greitesni, nei triračiai, tačiau reikalauja geresnio gebėjimo išlaikyti balansą.
Triračiai paspirtukai
Triračiai paspirtukai dėl papildomo rato padeda išlaikyti geresnį balansą, todėl dažnai būna pritaikyti mažiems vaikams. Galimi skirtingi triračių paspirtukų modeliai, tinkantys skirtingo amžiaus vaikams – tiek berniukams, tiek mergaitėms.
Elektriniai paspirtukai
Elektriniai paspirtukai yra labai populiarus ir daugelio pirkėjų mėgstamas pasirinkimas. Jie itin patogūs mieste, nes padeda greičiau nusigauti iš vieno taško į kitą. Tai lengva ir neįpareigojanti transporto priemonė, kuria galima patogiai naudotis savo reikmėms. Skirtingiems elektriniams paspirtukams būdingas skirtingas išsikrovimo laikas, todėl prieš pirkdami atkreipkite į tai dėmesį. Elektriniais paspirtukais kol kas neprekiaujame.
Paspirtuko dydis pagal asmens svorį
Jeigu jau išsirinkote tinkamą paspirtuką pagal ūgį, ne mažiau svarbu atsižvelgti ir į svorį. Išskiriamos specialios amžiaus ir svorio kategorijos. Svarbu neviršyti nurodytos svorio ribos, todėl prieš pirkdami įsitikinkite, ar paspirtukas Jums tiks.
8-10 metų vaikams maksimali svorio apkrova gali būti 50-65 kg. Vyresniems vaikams tinka jau ir suaugusiųjų svorio paspirtukai, be abejonės, dar svarbu atsižvelgti ir į paspirtuko aukštį pagal ūgį.
Dažniausiai svorio apkrovos riba suaugusių paspirtukams yra 100 kg, tačiau galimi ir tvirtesni, didesnį svorį atlaikantys paspirtukai. Rasite labai nedaug gamintojų, kurie galėtų pasiūlyti iki 150 kg svoriui pritaikytus paspirtukus.
Nuo ko priklauso paspirtukų kaina?
Tiksli paspirtuko kaina priklauso nuo gamintojo prekės ženklo, gamybai sunaudotų medžiagų ir paspirtuko kokybės, kaip ir nuo jo paskirties. Tvirtesni, daugiau metalinių dalių turintys paspirtukai, ypač triukiniai, dažnai yra brangesni už įprastus. Tačiau pasirinkimų gali būti labai įvairių ir pritaikytų pagal skirtingus poreikius bei finansines galimybes – pas mus rasite be galo didelę paspirtukų įvairovę.
Kur pirkti kokybišką paspirtuką?
Mūsų fizinėje parduotuvėje, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje, rasite visko ko gali prireikti kiekvienam paspirtukininkui. Jei nusprendėte pirkti paspirtuką suaugusiems ar vaikams, labai kviečiame jus pasikonsultuoti su mūsų patyrusiais sporto konsultantais. Prireikus profesionalaus patarimo perkant internetu – susisiekti su mumis galite skiltyje „Kontaktai” nurodytais būdais. Visas siūlomas prekes turime sandėlyje, todėl užsisakę jas internetu, fizinėje parduotuvėje atsiimti jas galėsite tą pačią dieną.
Kaip tinkamai prižiūrėti paspirtuką?
Tam, kad įsigytas paspirtukas tarnautų dar ilgiau ir patikimiau, naudinga periodiškai užsiimti jo priežiūra, kas visai nėra sudėtinga ir neatima daug laiko. Saugokite paspirtuką nuo nereikalingų smūgių, nelaikykite jo drėgnoje aplinkoje. Visuomet rekomenduojama nuvalyti purvą ir nešvarumus, ypač iš guolių ir kitų mechanizmų, patikrinti, ar tvirtai laikosi varžtai. Esant poreikiui, profesionalia paspirtukų priežiūra ir remontu pasirūpins „Terrasport“ specialistai.
Apsaugos, rekomenduojamos važinėjant paspirtuku
Nepamirškite pasirūpinti ir specialiomis paspirtukų apsaugomis, kurios yra svarbios Jūsų pačių saugumui. Šalmas sulaukus pilnametystės nėra būtinas, tačiau mes visuomet primygtinai rekomenduojame dėvėti bent jį.
Važinėjant paspirtuku geriau rinktis riedutininko šalmą, o ne dviratininko. Jo forma ir apsauginės savybės yra tinkamesnės, geriau apsaugoma pakaušio sritis.
Taip pat važinėjant paspirtuku naudinga pasirūpinti kelių ir alkūnių apsauga. O jeigu važinėjate tikrai daug, labai pravers ir specialios dviratininkų pirštinės, kurios apsaugos rankas nuo nutrinimų ir užtikrins geresnį rankų sukibimą su vairo rankenomis.
Norintiems jaustis visiškai saugiai ir užtikrintai dar yra rekomenduojamos specialios dantų apsaugos. Atsarga gėdos nedaro ir niekada negali žinoti, kas ištiks. Todėl pasirūpinus apsaugos detalėmis, kurios yra visai nebrangios, išvengsite nemalonių rūpesčių.
Paspirtukų važiavimo taisyklės
Paspirtukas yra transporto priemonė, kuriai irgi galioja atitinkamos eismo taisyklės. Tam, kad galėtumėte užtikrinti ir savo, ir aplinkinių saugumą, vertėtų susipažinti su šiame puslapyje pateikiamomis saugaus važiavimo taisyklėmis:
-
Riedlentės vaikams ir...
Riedlentės skirstomos pagal lentos ilgį, plotį ir formą, ratukų dydį bei kietumą, važiuoklės ir guolių tipą, gamybos medžiagas, kainą – kriterijų begalės. Labai svarbu iš pradžių apsispręsti koks važiavimo riedlente stilius jus žavi labiausiai. Galbūt dievinate ekstremalų greitį, o gal triukus ar pasivažinėjimą po miestą ant lentos.
Trumpos riedlentės yra skirtos įvairiems triukams atlikti ir kuo lenta trumpesnė, tuo lengviau ją valdyti. Ilgesnės lentos pritaikytos greitam ir ilgam riedėjimui, o vidutinio ilgio lentos – ir triukams, ir greičiui vienu metu. Pagal lentos ilgį ir kitus parametrus riedlentes galima suskirstyti į tris pagrindinius tipus, tai – „skateboard‘ai“, „longboard‘ai“ ir „penny board‘ai“.
Riedlentės „skateboard‘ai“ yra gan trumpos, simetriškos, išlenktais įprasto ovalo formos galais. Jų ratukai yra mažesni, kietesni ir labai patvarūs. Jei esate aktyvus, mėgstate veiksmą ir triukus, drąsiai rinkitės „skateboard‘ą“. Ši riedlentė puikiai tiks užkariauti riedlenčių parką, aukštas rampas, bortelius ar bet kokią kitą kliūtį bei tiks trumpiems pasivažinėjimams mieste.
„Longboard‘ai“ – riedlentės, išsiskiriančios lentos ilgiu, kuris dažniausiai yra apie vieną metrą. Skirtingai nei „skateboard‘ai“, „longboard‘ų“ važiuoklės yra platesnės, o ratai didesni. Kai važiuojate „longboard‘u“, jūsų judesiai iš esmės yra tokie patys, kaip plaukiant banglente. „Longboard‘ai“ buvo sukurti ilgam ir greitam pasivažinėjimui asfaltuotais keliais ir nuokalnėmis. Dėl konstrukcinių ypatumų šios riedlentės skirstomos į kelias kategorijas pagal važinėjimosi stilių. Tad kai kuriais „longbord‘ais“ galima ne tik sklandžiai riedėti ar skrieti nuo kalno, bet ir riedant šokti ar atlikti klasikinius triukus.
„Penny board‘ai“ – tai trumpos, maždaug pusės metro riedlentės. „Penny board‘ų“ lenta dažniausiai gaminama iš plastiko, užapvalinta priekine ir išlenkta galine dalimi. Šios riedlentės ratukai įprastai yra dideli ir minkšti, todėl riedlentė yra stabilesnė ir geriau sukimba su paviršiumi. Dėl mažo dydžio ir mažo svorio „penny board‘us“ lengva neštis rankose arba krepšyje, o tai gali pasirodyti didelis pliusas, kai riedlentė naudojama kaip transportas.
Apsaugos riedlentininkams
Šalmas padės išvengti rimtų galvos traumų praradus pusiausvyrą, atsitrenkus į atitvarą, rampą ar kietą takelio paviršių. Standartinis apsaugų komplektas tiek vaikams, tiek suaugusiems riedlentininkams – ne tik šalmas, bet ir riešų, kelių, alkūnių apsaugos. Įprastai riedlentininkams skirtos apsaugos yra su plastikinėmis detalėmis, kurios slysdamos grindiniu padeda išvengti tiesioginio smūgio bei apsaugo nuo nubrozdinimų.
Tam tikrais atvejais įtvarus primenančios plastikinės riešo apsaugos gali pasirodyti ne itin patogios. Tuomet verta įsigyti bepirštes ar pirštus dengiančias pirštines su delną, pirštus ir krumplius papildomai apsaugančiais elementais. Ekstremaliai važinėjantiems ar besirūpinantiems savo saugumu, verta apsvarstyti blauzdikaulio apsaugų, specialių paminkštintų šortų poreikį.Riedlenčių priežiūra
Riedlentės priežiūra nėra sudėtinga, tačiau būtina tam, kad ji ilgiau tarnautų. Svarbu ilgam nepalikti riedlentės lauke ar automobilio bagažinėje. Sudrėkus riedlentei, medinė lenta gali prarasti lankstumą ar net imti skilinėti, o guoliai rūdyti. Riedlentę laikyti patogu specialiame krepšyje-dėkle, kuris apsaugos lentą nuo drėgmės ir dulkių. Kasdienei priežiūrai pakaks nuvalyti lentos paviršių ir ratukus, pašalinti dulkes ir smėlį nuo švitrinio popieriaus sausu šepetėliu. Riedlenčių guolius patariame reguliariai valyti nuo nešvarumų ir sutepti specialiais produktais kas pusmetį. Tam pravers guolių valymo rinkinys, kurį galima įsigyti specializuotoje parduotuvėje perkant riedlentę. Parduotuvėje rasite ir įvairiausių atsarginių dalių, kurių gali prireikti. Riedlenčių ratukai, įvorės, guoliai ar švitrinis popierius pravers ne tik detalėms susidėvėjus.
Jei ketinate pirkti riedlentę, ar prireikė atsarginių detalių, labai kviečiame pasikonsultuoti su mūsų patyrusiais sporto konsultantais! Tai galite padaryti mūsų fizinėje parduotuvėje, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje arba susisiekę nurodytais kontaktais „Kontaktai” skiltyje. Įsigiję mūsų prekes internetu, parduotuvėje Ogmios mieste jas galėsite atsiimti iškart – kad ir tą pačią darbo dieną.
-
Riedučiai
Riedučiai – tai laisvalaikio, sporto ar net transporto priemonė skirta ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Parke, mieste ar net specialiose treniruotėse galima smagiai ir itin naudingai praleisti laiką. Važiuojant riedučiais dirba ne tik kojų ar sėdmenų, bet ir nugaros bei liemens raumenys, dalis krūvio tenka pečiams ir mentims. Tolygus riedėjimas nevargina kojų sąnarių, jie nėra taip stipriai apkraunami kaip bėgimo metu. Tačiau tai tikrai efektyvi kalorijas deginanti, širdį ir kraujagyslių sistemą stiprinantį kardio treniruotė. Svarbiausia pasirinkti tinkamą riedučių rūšį ir nepamiršti apsaugų keliams, alkūnėms, riešams bei, žinoma, šalmo.
Riedučių tipai
- Patys populiariausi yra rekreacijai skirti ir „Fitness“ riedučiai. Jie skirti važinėtis parkuose ar kitais gerai įrengtais takais, pagerinti sportinę formą ar tiesiog džiaugtis riedėjimu.
- „Freeskate“ tipo riedučiai sukurti riedėti miesto gatvėmis, šaligatviais, užsiimti slalomu ar daryti „slaidus“. Jie tinka ir „fitnes“ treniruotėms, tačiau gali pasirodyti mažiau stabilūs pradedantiesiems.
- „Agrressive“ tipo riedučiai tinkamiausi daryti triukus ir šuolius riedlenčių parkuose ar gatvėse. Jų išskirtinis bruožas – rėmo viduryje esantis išlenkimas („grindinimo“ plokštė), kurios dėka galima čiuožti turėklais ar kitais elementais.
- „Speed“, arba kitaip greituminiai riedučiai, yra orientuoti į greitį ir našumą, tinka lenktynėms ar intensyvioms treniruotėms. Dažnam naudojimui ir didesnei apkrovai sukurtus „Speed“ riedučius dažniausiai renkasi patyrę riedutininkai ir profesionalai.
Į ką atsižvelgti renkantis riedučius?
Renkantis riedučius pirmiausia vertėtų atsižvelgti į riedučių rūšį, tai yra kam jie bus naudojami. Verta žinoti, jog tos pačios rūšies riedučiai gali skirtis ratukų dydžiu ir kietumu, guolių tikslumu, ratų platformos (rėmo) ir batų medžiagiškumu bei konstrukcija. Riedučiai dideliais ratais leidžia lengviau palaikyti greitį, tačiau yra mažiau manevringi riedant lėtai. Minkšti ratukai pasižymi geresniu sukibimu su danga, rieda maloniau, bet lėčiau. Ratukų riedėjimo efektyvumui ir greičiui įtakos turi guoliukų tikslumas. Jis matuojamas pagal standartą ABEC, šalia standarto raidinės žymos nurodant skaičių nuo 1 iki 9. Kuo šis skaičius didesnis, tuo didesnis ir guolio gamybos tikslumas. Suaugusiam riedutininkui pirmuosius riedučius verta rinktis su ABEC 7 ar aukštesnės klasės guoliais.Svarbus riedučių elementas – ratų rėmas, kuris gali būti pagamintas iš kompozito (mišinio, kurio pagrindas yra plastikas) ar aliuminio. Gamybos procese rėmas gali būti formuojamas vientisas ar sukonstruojamas iš dviejų dalių. Iš kompozito ar dviejų aliuminio dalių pagamintas rėmas yra tinkamas vaikams ar lengvo svorio riedutininkams. Vis tik suaugusiam riedutininkui universaliausias pasirinkimas – tai vientisas aliuminio lydinio rėmas. Lengvus anglies pluošto ar magnio lydinio rėmus dažniau renkasi profesionalai ar patyrę riedutininkai.
3 ar 4 riedučių ratai, kuriuos rinktis?
Riedučiai guminiais ratukais
Šiais laikais kokybiškų riedučių ratukai gaminami iš poliuretano. PU mišinio ratukai užtikrina gerą sukibimą su danga ir yra ilgaamžiai. Dėl savo prigimties poliuretanas gali priminti gumą, tačiau skirtingai nei guma jis pasižymi įspūdingu atsparumu dilimui. Poliuretaniniai ratukai susidėvi keliasdešimt kartų lėčiau nei guminiai, todėl tarnauja išskirtinai ilgą laiką. Jie pasižymi didesniu atsparumu ne tik dilimui, bet ir įplyšimams, trinčiai, įtrūkimams. PU ratukai daug geriau nei plastikiniai sugeria smūgius ar vibracijas, greitai atgauna savo formą po deformacijos. Todėl ratai pagaminti iš poliuretano turi platų kietumo diapazoną, netriukšmauja, neslysta ir nelūžta.
Ar riedučių dydis atitinka nešiojamų batų dydį?
Teisingai pasirinktas riedučių batų dydis užtikrina didesnis komfortas, geresnę atramą kojai, o tuo pačiu ir saugumą. Kaip ir įprastos avalynės, riedučių batų dydžių diapazonai vyrams, moterims, vaikams yra skirtingi. Kiekvienai kategorijai gamintojai pateikia orientacines dydžių lenteles, kuriomis vadovaujantis riedučių dydį galima pasirinkti pagal tikslų pėdos ilgį. Jei pėdos ilgis yra tarp dviejų nurodytų dydžių, rekomenduojama pasirinkti didesnį. Tačiau ar batai atitinka pėdos plotį ir kitus svarbius fiziologinius ypatumus galima išsiaiškinti, tik pasimatavus.
Jeigu skauda pėdas riedant riedučiais
Riedučius pirkite internetu arba fizinėje parduotuvėje
Tad, jei ketinate pirkti riedučius, labai kviečiame užsukti į mūsų fizinę parduotuvę, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje. Patyrę sporto konsultantai ne tik padės išsirinkti tinkamo dydžio, bet ir visus individualius pageidavimus atitinkančią riedučių porą. Jei ketinate riedučius įsigyti internetu, su konsultantais susisiekti galite „Kontaktai” skiltyje nurodytais kontaktais. Įsigiję mūsų prekes internetu, parduotuvėje Ogmios mieste jas galėsite atsiimti iškart – kad ir tą pačią darbo dieną.
-
Turizmo prekės