Cyclocross, Gravel dviračiai  

Rodoma 1 - 10 iš 10 prekių

Cyclocross ir Gravel dviračiai iš „plentinukų“ pasiskolino aerodinamiką ir greitį, o iš kalnų dviračių – pravažumą. Cyclocross, gravel dviračiai turi labiau sustiprintą rėmą, platesnę šakę, kuri padeda slopinti vibraciją važiuojant žvyru, skalda, akmenimis ir šaknimis. Tiek Cyclocross dviračiai, tiek Gravel dviračiai dažnai turi platesnes, gilesniu protektoriumi padangas, skirtas įveikti purvą ar nestabilų gruntą. Šie dviračiai skirti važiuoti greitai trasomis, kuriose gali pasitaikyti ir žvyrkelio, ir miško takelių, šaligatvių ar asfaltuotų kelių.

Ar skiriasi Cyclocross ir Gravel dviračiai

Iš pažiūros Cyclocross ir Gravel dviračiai yra panašūs ir dažniausiai priskiriami tai pačiai dviračių kategorijai. Važiavimo bekele esmė yra sukibimas. Tiek Cyclocross dviračiai, tiek Gravel dviračiai dažnai turi specialiai bekelei skirtas padangas. Cyclocross lenktynių taisyklės leidžia ne platesnes nei 33 mm padangas, todėl tikėtina, jog Cyclocross tipo dviratis bus siauresnėmis padangomis nei Gravel. Platesnės padangos (daugiau nei 38 mm) yra svarbios ne tik dėl didesnio komforto važiuojant ilgesnį laiką. Kelyje pasitaikančius nelygumus, šaknis ir akmenis paprasčiau įveikti esant mažesniam slėgiui plačiose padangose, taip sumažinama padangos susispaudimo rizika. Nežymiai skiriasi Cyclocross ir gravel dviračių rėmo geometrija. Gravel dviračiai paprastai turi laisvesnę geometriją nei jų CX pusbroliai. Tai paprastai reiškia ilgesnę ratų bazę, mažesnius rėmo ir šakių kampus, todėl sėdint ant dviračio reikia kiek mažiau pasilenkti į priekį. Cyclocross dviračių rėmo konstrukcija sąlygoja agresyvesnę važiavimo padėtį, judresnį valdymą ir didesnį pravažumą.
Cyclocross ir Gravel dviračiai, dažniausiai komplektuojami su diskiniais stabdžiais. Diskinė mechanika arba hidraulika užtikrina greitą ir efektyvų stabdymą. Vietoje įprasto dviejų ar trijų priekinių žvaigždžių išdėstymo pavarų perjungimo sistemoje, vis dažniau montuojama viena priekinė žvaigždė ir plataus diapazono galinė žvaigždžių kasetė. Tai sumažina svorį, padidina patikimumą, pagerina dizainą ir taupo lėšas eksploatacijai.
Galima sakyti, kad specializuoti Cyclocross dviračiai yra labiau sportiniai, skirti varžyboms, o Gravel tipo dviračiai – labiau kelioniniai, puikiai tinkantys turizmui ir važiavimui įvairiomis sąlygomis. Tačiau pastaruoju metu gamintojai vis dažniau orientuojasi į universalius modelius. Todėl nesunkiai galima išsirinkti dviratį tinkantį ir laisvalaikiui, ir mėgėjiškoms varžyboms.

Cyclocross, Gravel dviračių kainos ir pirkimas internetu

Kaip ir kitų tipų, Cyclocross, Gravel dviračių kaina priklauso nuo komplektacijos, komponentų kokybės, technologinių sprendimų. Patikimos komplektacijos mėgėjams skirtas dviratis kainuos pigiau, nei patobulintos geometrijos, itin lengvo rėmo dviratis. Tad kokio biudžeto reikės Cyclocross, Gravel dviračiui įsigyti, priklauso nuo kiekvieno individualių poreikių. Jei nusprendėte pirkti Cyclocross ar Gravel dviratį, labai kviečiame jus pasikonsultuoti su mūsų patyrusiais sporto konsultantais. Tai galite padaryti mūsų fizinėje parduotuvėje, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje. Tinkamą dviratį padėsime išsirinkti ir norintiems pirkti internetu. Tereikia susisiekti su mūsų konsultantais skiltyje „Kontaktai” nurodytais būdais. Prekes, užsakytas internetu, fizinėje parduotuvėje galėsite atsiimti jau tą pačią dieną!