Kalnų slidinėjimo akiniai suaugusiems  

Rodoma 1 - 89 iš 89 prekių

Skaisti saulė, akinantis sniegas, smagus šaltukas ir vėjas teiks malonumą slidinėjant tik tuomet, jei dėvėsite kalnų slidinėjimo akinius. Tinkamai parinkti slidinėjimo akiniai leis aiškiai matyti trasą bet kokiomis oro sąlygomis. Jie apsaugos akis nuo sniego, ledo dalelių ar ne vietoje pasitaikiusios medžio šakos.

Kalnų slidinėjimo akiniai, be abejonės, turėtų būti patogūs ir nespausti nosies ar veido. Akinių dydžių būna įvairių (nuo S iki XL) ir rinktis reikia atidžiai. Kad akys neašarotų nuo vėjo ar šalčio, slidinėjimo akiniai turi tolygiai priglusti prie veido. Svarbu, kad viršutinė rėmelio dalis liestų šalmą ir apsaugotų kaktą. Nešiojantiems korekcinius akinius, gaminami slidinėjimo akiniai specialiai pritaikytu rėmeliu.

Kalnų slidinėjimo akinių ypatumai

Svarbus kalnų slidinėjimo akinių parametras yra lęšio pralaidumas šviesai. Šis parametras dažniausiai vertinamas procentais ir skirstomas kategorijomis nuo S4 iki S1. Slidinėjant saulėtą dieną, tinkamiausi tokie slidinėjimo akiniai, kurių lęšiai praleidžia mažiau šviesos. Jų lęšio šviesos pralaidumas yra mažas, apie 16 procentų (S3). Jei debesuota, sninga ir oro sąlygos nepastovios, tinkamesni akinių lęšiai, kurių šviesos pralaidumas didesnis virš 70 procentų (S1).

Reikšmės matomumui turi ir slidinėjimo akinių lęšių spalva. Skirtingų spalvų lęšiai išryškina reljefą esant skirtingoms oro sąlygoms ir apšvietimui. Rožiniai, oranžiniai, raudoni akinių lęšiai tinka debesuotomis arba iš dalies debesuotomis dienomis. Jie padeda įvertinti reljefo nelygumus, pastebėti apledėjusius, ar nuplikusius trasos plotus. Juodi ir rudi ar poliarizuoti lęšiai skirti slidinėti šviečiant saulei. Tokie lęšiai apsaugo akis nuo intensyvios šviesos ir akinančių atspindžių. Slidinėjant naktinėmis trasomis, esant silpnam apšvietimui, ypač tinka geltoni akinių lęšiai.

Kalnų slidinėjimo akinių lęšio paviršius gali būti sferinis arba cilindrinis. Apsaugines funkcijas tinkamai atliks tiek sferinis, tiek cilindrinis lęšis. Akinius cilindriniais lęšiais galima įsigyti kiek pigiau. Tačiau sferiniai lęšiai mažiau rasoja, dažnai suteikia platesnį matymo kampą, apsaugo nuo akinančių atspindžių. Slidinėjimo akinių su sferiniais lęšiais kaina gali būti didesnė, bet ir privalumų jie turi daugiau.

Slidinėjimo akiniai turi ventiliacines angas, kurios užtikrina vėdinimą ir neleidžia kauptis drėgmei. Kai kurie lęšiai būna padengti „antifog“ danga, papildomai apsaugančia nuo rasojimo. Specialus padengimas nuo smulkių subraižymų, elementai, pagerinantys prigludimą prie veido, akinių dirželiai su silikono juostomis ir daugelis kitų kalnų slidinėjimo akinių privalumų užtikrina saugumą ir komfortą suaugusiems, vyrams, moterims ir vaikams.

Jei nusprendėte pirkti kalnų slidinėjimo akinius, kviečiame užsukti į mūsų fizinę parduotuvę, įsikūrusią Ogmios mieste, Vilniuje. Patyrę žiemos sporto konsultantai mielai jums padės išsirinkti prekę. Susisiekti su jais galite ir mūsų kontaktais, nurodytais “Kontaktai” skiltyje. Visas prekes turime sandėlyje, todėl užsisakę slidinėjimo akinius internetu - juos atsiimti galėsite dar tą pačią dieną!