Paspirtukai
Subkategorijos
-
Paspirtukai vaikams
Paspirtukai vaikams – puiki priemonė, lavinti pusiausvyrą ir koordinaciją, stiprinti fizinį pajėgumą bei ugdyti pasitikėjimą savimi. Tam, kad suderintumėte riedėjimo džiaugsmą ir saugumą, renkantis paspirtuką, pirmiausia rekomenduojama atsižvelgti į vaiko amžių.
Patys mažiausieji mokytis važiuoti paspirtuku gali pradėti jau nuo 1,5 metų. Tam sukurti sudedami triračiai modeliai su sėdimąja dalimi ir tėvų kontrolės funkcija. Tokia transporto priemone mažylis gali pradžioje spirtis sėdėdamas, o tėvai riedėjimo trajektoriją kontroliuoti gale pritvirtinama rankena. Vairuotojui pavargus, šia rankena patogu stumti paspirtuką, ypač jei konstrukcijoje yra atramos vaiko kojoms. Dažniausiai tokie paspirtukai yra tarsi „trys viename“, ir „auga“ kartu su paspirtukininku. Nuo trejų metų sėdynę galima nuimti, o dar vėliau rankeną, kuri buvo naudojama stumti paspirtuką, transformuoti į vairą. Tokiu būdu paspirtukas bus tinkamas vaikams iki šešerių metų.Vaikiški paspirtukai pagal amžių
Jei paspirtuką planuojate pirkti trimečiui ar keturmečiui, tuomet jau galima ieškoti įprastos formos, be sėdynės, bet vis dar triračio. Triratis paspirtukas yra puikus saugumo ir linksmybių derinys ikimokyklinio amžiaus vaikams. Vyresniems nei šešių metų vaikams puikiai tiks vaikiškas sulenkiamas paspirtukas dviem ratais, savo konstrukcija atitinkantis skirtus suaugusiems, tik mažesnio svorio.
Renkantis paspirtuką pagal vaiko amžių, svarbu atkreipti dėmesį ir į gamintojo nurodomas didžiausias leistinas apkrovas. Dažnai patiems mažiausiems skirtų paspirtukų rekomenduojama apkrova stovimoje padėtyje yra iki penkiasdešimties kilogramų, o skirtų vyresniems vaikams – iki šimto kilogramų.
Rekomenduojama rinktis vaikiškus paspirtukus su vairo aukščio reguliavimo funkcija, kad vaikui augant būtų galima keisti vairo aukštį. Pats optimaliausias vairo aukštis, jei stovint ant paspirtuko ir laikant vairą vaiko rankos sulenktos maždaug devyniasdešimt laipsnių kampu. Tai leis jam atsistoti tiesiai ir vairuoti patogiai, ne atsilošus ar palinkus į priekį.
Judriam ir sportiškam ar „paauglėjančiam“ jaunuoliui galima parūpinti triukinį paspirtuką. Tam, kad atlaikytų dideles apkrovas atliekant triukus, tokie paspirtukai yra vientisos konstrukcijos ir neturi vairo reguliavimo bei sulenkimo funkcijos.
Parametrų, charakterizuojančių paspirtukų kokybę, našumą ir kainą esama išties daug. Kaip patogiai ir ilgai vaikas naudosis paspirtuku priklauso ir nuo platformos, vairo bei ratukų dydžio, medžiagų iš kurių pagamintos paspirtuko dalys.
Kur pirkti paspirtuką vaikui?
Tad jei nusprendėte pirkti vaikišką paspirtuką – labai kviečiame jus pasikonsultuoti su patyrusiais mūsų sporto konsultantais. Tai galite padaryti mūsų fizinėje parduotuvėje, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje, o perkant internetu – susisiekę nurodytais kontaktais skiltyje „Kontaktai”. Visas siūlomas prekes turime sandėlyje, todėl savo internetinį užsakymą fizinėje parduotuvėje atsiimti galėsite tą pačią dieną.
-
Triukiniai paspirtukai
Triukiniai, dar vadinami “street”, “park“, “freeride“ ar “stunt“ paspirtukai – tai speciali paspirtukų klasė, skirta ekstremaliam važiavimui. Jie neturi sulenkimo, vairo aukščio reguliavimo, smūgių sugėrimo mechanizmo. Triukiniai paspirtukai pasižymi dideliu manevringumu, patikima konstrukcija bei greitu įsibėgėjimu.
Į ką atsižvelgti renkantis triukinį paspirtuką?
Triukinio paspirtuko ratai yra mažo skersmens, paprastai iki 125 mm, todėl juo galima atlikti sudėtingus šuolių elementus. Kuo mažesni ratukai, tuo paspirtukas judresnis, mažesnis jo apsisukimo spindulys. Tokiam paspirtukui šuolio metu tenka didelė apkrova, todėl patariame rinktis poliuretaninius ratukus su aliuminiais ratlankiais. Stipininiai ratlankiai yra 30 procentų lengvesni už pilnavidurius vientiso lydinio, tačiau jų patikimumas toks pat. Kuo sunkesni ratų ratlankiai, tuo geresnė paspirtuko įsibėgėjimo dinamika, bet didesnis jautrumas kelio nelygumams. Riedėjimo sklandumui svarbu ir kokie guoliai yra ratukuose. Guolio tikslumą nurodo ABEC vertinimas. Kuo vertinimas aukštesnis, tuo tikslesnis bus guolis, mažesnis jo pasipriešinimas riedėjimui ir trintis. Slysti turėklais, suoliukais ir panašiais paviršiais padeda vadinamieji „pegai“ arba kaiščiai – vamzdukų pavidalo detalės, tvirtinamos prie ratų ašių.
Standartinis triukinio paspirtuko vairas, stovint ant paspirtuko, turėtų siekti kiek žemiau juosmens – tokia bendra taisyklė. Tačiau, triukus riedlenčių parke atlikti lengviau, jei paspirtuko vairas žemesnis. O štai gatvėje patogiau važinėtis triukiniu paspirtuku, kurio vairas aukštesnis. Vairo vidinis ir išorinis skersmuo svarbus tuomet, jei prireikia pakeisti ar priderinti vairo užspaudimą (kompresijos sistemą) ar šakes (kuriomis vairas jungiamas su priekiniu ratuku). Vairai gaminami iš aliuminio, plieno lydinio ar titano. Tai turi įtakos jų svoriui bei tvirtumui. Iš aliuminio pagamintas vairas bus lengvesnis, o titaninis vairas ir lengvas ir tvirtas, tačiau abu variantai dažniausiai gaminami padidinto skersmens.
Vairo kolonėlė – specialus mechanizmas, sumontuotas vairo stovo viduje. Jis atsakingas už paspirtuko manevringumą – vairuotojo sukimo momento perdavimą iš vairo į ratuką. Dėl ypatingo dizaino triukų paspirtukų vairas gali pasisukti 360°. Vairo kolonėlės suveržimo arba kompresijos sistema turi įtakos tiek paspirtuko svoriui, tiek jo eksploatacijos patogumui. Pavyzdžiui ICS kompresijos sistema yra pigi ir lengva, tačiau linkusi greičiau atsilaisvinti, o ją aptarnauti reikalingi specialūs įrankiai. Lengvai prižiūrima ir itin patikima SCS kompresijos sistema paspirtukui prideda nemažai papildomo svorio. Be ICS ir SCS, populiarios ir puikiai užtikrinančios vairo mechanizmo darbą yra HIC, IHC kompresijos sistemos, o pati naujausia – SLC sistema.
Renkantis triukinio paspirtuko platformos ilgį ir plotį, svarbiausi kriterijai yra paspirtukininko ūgis ir svoris, tačiau įtakos turi ir važiavimo stilius bei vieta. Trumpa ir siaura stovimoji dalis yra manevringesnė, todėl labiau mėgstama važinėjančių „skateparkuose”. Gatvėje stabiliau važiuoti, lengviau balansuoti ant galinio rato ar atlikti didelius šuolius paspirtuku su platesne ir ilgesne platforma.
Triukinio paspirtuko dydis pagal asmens ūgį
Paspirtuko dydis gali būti lemiamas faktorius, nuo kurio priklauso Jūsų komfortas ir gera savijauta važiuojant. Tam, kad galėtumėte išsirinkti apytiksliai tinkamo dydžio paspirtuką, rekomenduojame vadovautis šiais rodikliais arba tiesiogiai pasikonsultuoti su mūsų parduotuvėje dirbančiais specialistais:
Ūgis Amžius Triukinio paspirtuko aukštis 95-112 cm 3-5 m. iki 70 cm 112-126 cm 5-7 m. 60-75 cm 126-138 cm 7-9 m. 65-79 cm 138-149 cm 9-11 m. 75-80 cm 149-160 cm 11-13 m. 75-85 cm 160-172 cm 13-15 m. 78-85 cm Daugiau nei 172 cm 15+ m. 79+ cm Kai kurie patyrę paspirtukininkai teikia pirmenybę kiek aukštesniems, kiti kiek žemesniems paspirtukų variantams. Viskas priklauso nuo važiavimo stiliaus, įpročio ir įprastos laikysenos. Jeigu abejojate, koks paspirtukas triukams Jums būtų tinkamiausias, pasikonsultuokite su mūsų specialistais.
Nuo ko priklauso triukinių paspirtukų kaina?
Triukinio paspirtuko kaina priklauso nuo medžiagų, iš kurių pagamintos konstrukcinės dalys, kompresijos sistemos ar net ratukų guolių kokybės. Tačiau tokio paspirtuko pasirinkimas turėtų būti vertinamas gana atsakingai. Svarbu ne pigiau kainuojantis, o teisingai parinktas modelis, kuris ne tik ilgiau tarnaus, greičiau riedės, bet ir sumažins traumų riziką.
Todėl, jei nusprendėte pirkti triukinį paspirtuką, labai kviečiame pasitarti su mūsų patyrusiais sporto konsultantais. Tai galite padaryti mūsų fizinėje parduotuvėje, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje, o perkant internetu – susisiekę nurodytais mūsų kontaktais „Kontaktai” skiltyje. Visas siūlomas prekes turime sandėlyje, todėl užsakę jas internetinėje parduotuvėje, atsiimti Ogmijos mieste galėsite tą pačią dieną.
-
Sulankstomi (sudedami)...
Sudedami paspirtukai suaugusiems ir vaikams įprastai naudojami kaip transporto priemonė. Paspirtuku patogu riedėti į darbą ar parduotuvę, smagu laisvalaikiu apsukti kvartalą, pasivažinėti po parką. Žinoma, tokia transporto priemone nusprendus pasiekti kelionės tikslą, gali tekti ją panešti ar vežtis visuomeniniu transportu. Tuomet sulenkti paspirtuką užtrunka vos kelias sekundes.
Į ką atsižvelgti renkantis sudedamą paspirtuką?
Svarstant, kurį sudedamą paspirtuką išsirinkti, pirmiausia reikėtų įvertinti jo patogumą, važiavimo našumą ir komfortą apsprendžiančias technines savybes.
Kuo didesnis paspirtuko ratų diametras, tuo ilgesnį atstumą jis nurieda vienu atsispyrimu. Didesni ratukai suteikia ne tik daugiau našumo, bet ir komforto. Važiuojant miesto grindiniu mažiau jaučiama vibracija, lengviau įveikiami nedideli objektai (šakelės, akmenukai) arba nelygumai. Tačiau jei paspirtuko ratai itin dideli, reikės daugiau pastangų įsibėgėti (įgyti pagreitį). Didesnis bus ir jo svoris, dėl to paspirtuką gali būti ne taip patogu nešti ar vežiotis. Visai maži (nuo 100 mm 120 mm diametro) ratukai labiau tinkami triukiniams paspirtukams, nei tiems kurie naudojami kaip transportas.
Paspirtuko platforma (stovimoji dalis) pirmiausia turi būti tokio dydžio, kad patogiai tilptų pėdos atsistojus į tinkamą važiavimui poziciją. Platformos ilgis priklauso ir nuo vairuotojo ūgio. Lengviau užlipti ir nulipti nuo paspirtuko, perkelti svorį arba pakeisti pėdos padėtį važiuojant, jei paspirtuko platforma (stovimoji dalis) didesnė. Taip pat, važiuojant ilgesniu atstumu paspirtukas lengviau išlaiko tiesią riedėjimo liniją. Vėlgi, kuo didesnė platforma, tuo didesnis ir sunkesnis paspirtukas, o taip pat ir mažiau manevringas.
Važiavimo našumas ir komfortas priklauso nuo vairo aukščio ir pločio. Aukštesnis ir platesnis vairas yra patogesnis, suteikia daugiau stabilumo. Bet jei vairas bus per aukštas, tuomet paspirtuką suvaldyti bus sunku. Stovint ant paspirtuko, jo vairas turėtų siekti klubus ir juosmenį, o plotis apytiksliai atitikti pečių plotį. Tokie parametrai užtikrina balansą tarp našumo ir patogumo.
Važiavimo kokybei ir paspirtuko ilgaamžiškumui įtakos turi medžiagos iš kurių pagamintos paspirtuko dalys, taip pat stabdžių sistema, guoliai, atraminės kojelės tipas, sulankstymo ir vairo reguliavimo mechanizmas.
Tad jei ketinate pirkti sudedamą paspirtuką, labai kviečiame pasikonsultuoti su mūsų patyrusiais sporto konsultantais! Tai galite padaryti mūsų fizinėje parduotuvėje, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje arba susisiekę nurodytais kontaktais „Kontaktai” skiltyje. Įsigiję mūsų prekes internetu, parduotuvėje Ogmios mieste jas galėsite atsiimti iškart – kad ir tą pačią darbo dieną.
-
Paspirtukų atsarginės...