Paspirtukai  

Rodoma 1 - 90 iš 100 prekių

Paspirtukai yra sparčiai populiarėjanti ir labai patogi transporto priemonė, leidžianti greitai ir lengvai patekti iš taško A į tašką B mieste. Jie ekologiški, neteršia gamtos, tuo pačiu su jais įmanoma išvystyti visai neblogą, bet dar saugų greitį. Būtent dėl šių savybių paspirtukai yra mėgstami ir naudojami daugelio.

Toliau šiame tekste aptarsime paspirtukų privalumus bei dažniausiai pasitaikančias jų rūšis. Naujo paspirtuko ieškantis skaitytojas sužinos, kaip geriau juos išsirinkti ir atras platų paspirtukų asortimentą internetu.

Į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis paspirtuką?

Tai svarbiausias klausimas, su kuriuo susiduria būsimieji paspirtukų pirkėjai. Kadangi paspirtukas ne koks nors vienkartinis daiktas, o priemonė, kurią naudosite ilgą laiką, svarbu išsirinkti atidžiai ir investuoti į kokybę. Visuomet geriausia pirkti profesionalių gamintojų paspirtukus su garantija, ieškoti ne bet kur, o pas patikimus paspirtukų tiekėjus.

Labai svarbus geras prekės ženklas, bet tai dar toli gražu nėra viskas – rinkdamiesi paspirtukus atsižvelkite ir į savo pačių poreikius. Visuomet naudinga atkreipti dėmesį į:

  • vairo aukščio reguliavimo mechanizmą – vairas turėtų fiksuotis lengvai ir tvirtai;
  • sulenkimo mechanizmą – geriausi paspirtukai yra lengvai bei patogiai sulenkiami ir tvirtai fiksuojami patraukus rankenėlę arba paspaudus mygtuką;
  • svorio apkrovas – paspirtuką naudojančio asmens svoris neturėtų viršyti gamintojo nurodymų;
  • paspirtuko ratukus – labai svarbu, iš kokių medžiagų pagaminti paspirtuko ratai, nes tai greičiausiai nusidėvinti dalis, kuri turėtų būti tvirta ir kokybiška;
  • stabdžių sistemą – minkštos ir plonos skardos stabdis greitai nulūš bei stabdant įkais ir nustos stabdęs;
  • guolius – rekomenduojame paspirtukus su ne žemesnės kaip ABEC5 klasės guoliais.

Galų gale, svarbu atsižvelgti ir į paspirtuko tipą. Jeigu paspirtukas Jums reikalingas triukams atlikti, tokiu atveju reikėtų rinktis specialų triukinį paspirtuką. Vaikams nuo 8 metų dažnai rekomenduojame pirkti triukinius paspirtukus, net jeigu jie bus naudojami tiesiog kaip transporto priemonė, jei svarbiau tvirtumas, o ne kompaktiškumas.

Sulankstomi miesto paspirtukai

Važinėjant mieste vienas geriausių sprendimų bus kompaktiški ir lengvai sulankstomi miesto paspirtukai. Tai itin patogus ir praktiškas sprendimas, nes naudodami šiuos daug nesveriančius paspirtukus galėsite juos patogiai persinešti iš vienos vietos į kitą. Tai ypač naudinga tuomet, kai nenorite palikti paspirtuko prirakinto ir verčiau esate jį linkę pasiimti su savimi, užsinešti laiptais į viršų, laikyti vidaus patalpose. Pas mus rasite daugybę sulankstomų paspirtukų pasiūlymų pagal specifinius poreikius.

Paspirtukai, skirti triukams atlikti

Triukiniai paspirtukai yra ganėtinai dažnas ir mūsų pirkėjų itin mėgstamas pasirinkimas. Šie paspirtukai yra specialiai pritaikyti įvairaus sudėtingumo triukams atlikti, tuo pačiu juos galima naudoti ir kaip įprastą transporto priemonę, tik turėkite omenyje, jog jie nėra tokie patogūs ilgesnėse distancijose. Geriausia naudoti šiuos paspirtukus pagal jų paskirtį.

Triukinis paspirtukas, palyginus su klasikiniu, yra gerokai tvirtesnis, atlaikantis didesnes apkrovas ir smūgius. Jis turi daug patikimesnę vairo guolių kompresijos sistemą, nėra sulenkimo ir vairo aukščio reguliavimo mechanizmų. Šio tipo paspirtukas taip pat yra gerokai žemesnis, nei klasikinis, o ratukai ganėtinai nedideli (100-120 mm). Maži ratukai padeda išlaikyti maksimalią kontrolę ir žemą svorio centrą.

Perkant triukinį paspirtuką reikėtų atkreipti dėmesį į tokias detales kaip šakės vientisumas, metalinės ratukų šerdis, kompresijos sistema, vairo kolonėlės guolių kokybė.

Svarbu! Kiekvieną kartą po paspirtuko naudojimo atliekant lengvesnius ar sudėtingesnius triukus, vertėtų patikrinti visus varžtus ir, jeigu reikia, juos priveržti, kadangi triukiniai paspirtukai dažnai neturi jokio smūgius sušvelninančio ar absorbuojančio mechanizmo.

Paspirtukai suaugusiems dideliais ratais

Suaugusiems puikiai tiks patogūs paspirtukai dideliais ratais. Suaugusių paspirtukai taip pat turi reguliuojamo aukščio vairą, ilgesnę bei platesnę platformą, kad patogiai tilptų pėdos. Dideli ratai išlaiko geresnį stabilumą ir yra mažiau jautrūs kelio nelygumams, todėl tokie paspirtukai yra vienas iš geriausių pasirinkimų kasdieniam naudojimui. Su dideliais ratais riedėti ne tik patogiau, bet ir greičiau, tad reikės mažiau energijos judėjimui. Rekomenduojame rinktis paspirtukus su ratais ne mažesniais kaip 180 mm.

Paspirtukai vaikams ir paaugliams

Skirtingo amžiaus vaikams ir paaugliams pristatomi specialiai pritaikyti paspirtukai. Galimas skirtingas paspirtukų dizainas, tinkamas tiek berniukams, tiek mergaitėms.

2 metų vaikui rasite mažyčių, žaislinės išvaizdos triračių paspirtukų su sėdyne, kurie puikiai pasitarnaus kaip mokomoji priemonė. Važinėdami vaikai yra saugūs, nes paspirtukus galėsite lengvai kontroliuoti.

3 metų vaikui puikiai tinka nedideli, geriausia triračiai paspirtukai, padedantys lengviau išlaikyti balansą ir jaustis užtikrintai.

4 metų vaikui taip pat tinka jau anksčiau minėti triračiai paspirtukai.

5 metų vaikui, kuris sparčiai auga, tinka kiek didesni paspirtukai, leidžiantys jaustis savarankiškiau.

6 metų vaikui, kuris jau pakankamai didelis, kad galėtų laisvai mokytis važinėti, tinka jau dviračiai paspirtukai, tik nedidelio svorio.

7 metų vaikui greičiausiai patiks jaustis savarankišku ir išsirinkti sau norimą paspirtuką, kuriuo greitai išmoks važinėti. Renkantis svarbu atsižvelgti į vaiko ūgį.

Vyresniems vaikams ir paaugliams puikiai tiks triukiniai paspirtukai, kuriuos išsirinksite pagal ūgį toliau tekste pateikiamoje lentelėje.

Dviračiai paspirtukai

Dviračiai paspirtukai patys populiariausi, jie idealiai tinka vyresniems vaikams, taip pat paaugliams ir suaugusiems. Jie kur kas manevringesni ir greitesni, nei triračiai, tačiau reikalauja geresnio gebėjimo išlaikyti balansą.

Triračiai paspirtukai

Triračiai paspirtukai dėl papildomo rato padeda išlaikyti geresnį balansą, todėl dažnai būna pritaikyti mažiems vaikams. Galimi skirtingi triračių paspirtukų modeliai, tinkantys skirtingo amžiaus vaikams – tiek berniukams, tiek mergaitėms.

Elektriniai paspirtukai

Elektriniai paspirtukai yra labai populiarus ir daugelio pirkėjų mėgstamas pasirinkimas. Jie itin patogūs mieste, nes padeda greičiau nusigauti iš vieno taško į kitą. Tai lengva ir neįpareigojanti transporto priemonė, kuria galima patogiai naudotis savo reikmėms. Skirtingiems elektriniams paspirtukams būdingas skirtingas išsikrovimo laikas, todėl prieš pirkdami atkreipkite į tai dėmesį. Elektriniais paspirtukais kol kas neprekiaujame.

Paspirtuko dydis pagal asmens svorį

Jeigu jau išsirinkote tinkamą paspirtuką pagal ūgį, ne mažiau svarbu atsižvelgti ir į svorį. Išskiriamos specialios amžiaus ir svorio kategorijos. Svarbu neviršyti nurodytos svorio ribos, todėl prieš pirkdami įsitikinkite, ar paspirtukas Jums tiks.

8-10 metų vaikams maksimali svorio apkrova gali būti 50-65 kg. Vyresniems vaikams tinka jau ir suaugusiųjų svorio paspirtukai, be abejonės, dar svarbu atsižvelgti ir į paspirtuko aukštį pagal ūgį.

Dažniausiai svorio apkrovos riba suaugusių paspirtukams yra 100 kg, tačiau galimi ir tvirtesni, didesnį svorį atlaikantys paspirtukai. Rasite labai nedaug gamintojų, kurie galėtų pasiūlyti iki 150 kg svoriui pritaikytus paspirtukus.

Nuo ko priklauso paspirtukų kaina?

Tiksli paspirtuko kaina priklauso nuo gamintojo prekės ženklo, gamybai sunaudotų medžiagų ir paspirtuko kokybės, kaip ir nuo jo paskirties. Tvirtesni, daugiau metalinių dalių turintys paspirtukai, ypač triukiniai, dažnai yra brangesni už įprastus. Tačiau pasirinkimų gali būti labai įvairių ir pritaikytų pagal skirtingus poreikius bei finansines galimybes – pas mus rasite be galo didelę paspirtukų įvairovę.

Kur pirkti kokybišką paspirtuką?

Mūsų fizinėje parduotuvėje, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje, rasite visko ko gali prireikti kiekvienam paspirtukininkui. Jei nusprendėte pirkti paspirtuką suaugusiems ar vaikams, labai kviečiame jus pasikonsultuoti su mūsų patyrusiais sporto konsultantais. Prireikus profesionalaus patarimo perkant internetu – susisiekti su mumis galite skiltyje „Kontaktai” nurodytais būdais. Visas siūlomas prekes turime sandėlyje, todėl užsisakę jas internetu, fizinėje parduotuvėje atsiimti jas galėsite tą pačią dieną.

Kaip tinkamai prižiūrėti paspirtuką?

Tam, kad įsigytas paspirtukas tarnautų dar ilgiau ir patikimiau, naudinga periodiškai užsiimti jo priežiūra, kas visai nėra sudėtinga ir neatima daug laiko. Saugokite paspirtuką nuo nereikalingų smūgių, nelaikykite jo drėgnoje aplinkoje. Visuomet rekomenduojama nuvalyti purvą ir nešvarumus, ypač iš guolių ir kitų mechanizmų, patikrinti, ar tvirtai laikosi varžtai. Esant poreikiui, profesionalia paspirtukų priežiūra ir remontu pasirūpins „Terrasport“ specialistai.

Apsaugos, rekomenduojamos važinėjant paspirtuku

Nepamirškite pasirūpinti ir specialiomis paspirtukų apsaugomis, kurios yra svarbios Jūsų pačių saugumui. Šalmas sulaukus pilnametystės nėra būtinas, tačiau mes visuomet primygtinai rekomenduojame dėvėti bent jį.

Važinėjant paspirtuku geriau rinktis riedutininko šalmą, o ne dviratininko. Jo forma ir apsauginės savybės yra tinkamesnės, geriau apsaugoma pakaušio sritis.

Taip pat važinėjant paspirtuku naudinga pasirūpinti kelių ir alkūnių apsauga. O jeigu važinėjate tikrai daug, labai pravers ir specialios dviratininkų pirštinės, kurios apsaugos rankas nuo nutrinimų ir užtikrins geresnį rankų sukibimą su vairo rankenomis.

Norintiems jaustis visiškai saugiai ir užtikrintai dar yra rekomenduojamos specialios dantų apsaugos. Atsarga gėdos nedaro ir niekada negali žinoti, kas ištiks. Todėl pasirūpinus apsaugos detalėmis, kurios yra visai nebrangios, išvengsite nemalonių rūpesčių.

Paspirtukų važiavimo taisyklės

Paspirtukas yra transporto priemonė, kuriai irgi galioja atitinkamos eismo taisyklės. Tam, kad galėtumėte užtikrinti ir savo, ir aplinkinių saugumą, vertėtų susipažinti su šiame puslapyje pateikiamomis saugaus važiavimo taisyklėmis:

https://lkpt.policija.lrv.lt/lt/naudinga-informacija/atmintine-dviraciu-paspirtuku-ir-mopedu-vairuotojams