Kalnų slidinėjimo inventorius
Subkategorijos
-
Kalnų slidės
Suaugusieji žiemos bei sniego laukia ne ką mažiau nei vaikai. Šaltuoju metų laiku, žmonėms, propaguojantiems aktyvų laisvalaikį, slidinėjimas neabejotinai yra viena mėgiamiausių žiemos pramogų. Sniego paruoštos trasos ir geros nuotaikos nepakaks. Būtinas ir tinkamas inventorius, tai yra slidės. Kalnų slidės, priklausomai nuo to, kokiose trasose ar sąlygose esate linkę slidinėti skirstomos į keletą tipų:
“All mountain” kaip ir sufleruoja pavadinimas yra universalios, skirtos čiuožti įvairiomis sąlygomis - paruoštoje trasoje, per sniego gūbrius ar išbandyti savo įgūdžius nesudėtingoje bekelėje. Šio tipo slides renkasi dauguma žiemos sporto entuziastų.
Sportikškensės “Race” kategorijos slidės skirtos slamomui, slalomui gigantui ar downhilui, t.y. greitajam nusileidimui yra siauresnės, itin kietos ir tikslios. Šiomis slidėmis dažniausiai čiuožia sportuojantys ar puikią slidinėjimo techniką ir patirtį turintys žmonės.
“Freeride” tipo slidės yra gerokai platesnės, ilgesnės ir santykinai minkštos. Jos nėra itin tiksliai valdomos, tačiau puikiai plukdo jus gilaus sniego paviršiumi ir amortizuoja sniego kupstus.
“Freestyle” tipo slidės yra abiem riestais galais ir išcentruota apkausto pozicija. Tai leidžia slidėmis čiuožti tiek veidu, tiek nugara į priekį bei atlikti įvairius triukus ir apsisukimus.
“Backcountry” arba “Touring” tipo slidės yra turistinis variantas, skirtas kopti į snieguotus kalnus ir paskui leistis šlaitais. Ant šių slidžių montuojasi specialus kilimėlis (kailis), kuris neleidžia slidėms praslysti kopiant į įkalnę. Šioms slidėms naudojami ir tam skirti specifiniai apkaustai bei batai.Kaip teisingai išsirinkti kalnų slides?
Norint, kad slidinėjimas teiktų malonumą, kalnų slidės privalo būti kokybiškos bei atitikti jūsų slidinėjimo būdą, stilių, įgūdžių lygį, slidininko kūno sudėjimą (ūgį, svorį) ir pan.
Slidžių ilgis
Statistiniam slidininkui mėgėjui derėtų rinktis 10-20 cm trumpesnis už slidinėjančio ūgį. Pradedantiesiems rekomenduojamos trumpesnės slidės, jomis bus lengviau manevruoti. Tačiau jeigu jūsų slidinėjimo įgūdžiai itin geri, nebijokite ir ilgesnių slidžių, jos bus stabilesnės ir tiksliau valdomos. “Freeride” stiliui rekomenduojamos slidės viršijančios žmogaus ūgį, “Freestyle” tipo slidės turėtų būti daugmaž jūsų ūgio.
Slidžių plotis
Slidžių plotis, įprastai matuojamas siauriausiame slidžių vidurio taške – kriterijus, įtakojantis šių manevringumą. Siauresnės slidės leis greičiau pasisukti, tuo tarpu plačios pasitarnaus čiuožiant puriu sniegu ar sustumtais sniego gūbriais.
Slidžių kietumas
Kalnų slidės sudarytos ir skirtingų medžiagų sumuštinio. Jame gali būti medis, užpildo puta, stiklo pluoštas, anglies pluoštas, titano lakštai ir t.t. Nuo slidės konstrukcijos priklauso jos kietumas arba standumas. Nuo to ant kiek slidė yra kieta priklauso jos valdymo tikslumas. Iš kitos pusės, kieta slidė yra labai neatlaidi jūsų slidinėjimo technikos klaidoms. Dėl to pradedantiems ir lėtesniems slidininkams rekomenduojamos minkštesnės slidės, o patyrusiems ir greitesniems - kietesnės. Tiesa, jokio slidžių kietumo indekso nėra, tad geriausia konsultuotis su profesionaliais pardavėjais ar pasidomėti gamintojo teikiama informacija.
Slidžių posūkio spindulys (radiusas)
Posūkio spindulį lemia jos geometrija, tai yra slidės viršutinės, vidurinės bei apatinės dalies ploto santykis. Kuo slidės vidurinė dalis, lyginant šią su viršutine ir apatine, yra siauresnė, tuo posūkio spindulys yra trumpesnis, o šoninis slidės išlenkimas – didesnis. Tokios kalnų slidės leis atlikti staigius ir trumpus posūkius. Slidės su didesniu radiusiu trasą pjaus ilgesniu lanku.
Kalnų slidžių pirkimas internetu
Niekada nepirkite slidžių internetu, jeigu neturite žinių apie šį sporto inventorių. Patyrę konsultantai padės jums padaryti tinkamą pasirinkimą, tinkamai sureguliuos bei paruoš slides žiemos pramogos. Norėdami slides įsigyti žemesne kaina, tai yra pigiau ar su akcija, visada galite pasižvalgyti praėjusių sezonų slidžių, kurios dažnu atveju techniškai būna nepasikeitusios, o atsinaujina tik jų dizainas.
Nuo ko priklauso kalnų slidžių kaina?
Dažnam slidininkui, ypač pradedančiajam, kyla klausimas kodėl vienos slidės kainuoja mažiau, o kitos daugiau. Slidžių kainą iš esmės lemia slidės konstrukcija, tai yra technologija ir medžiagos iš kurių ji pagaminta. Paprasčiausios, tai yra pigios slidės, yra gaminamos su plastiko ar putų užpildu. Jis užpildo ertmę tarp slystamojo paviršiaus ir slidės paviršiaus laminato. Brangesnės ir kokybiškos slidės gaminamos naudojant klijuotos medienos užpildą, sustiprinamos stiklo pluoštu, anglies pluoštu ar net titano lakštais. Tokios slidės bus standžios, nesukurs virpesių čiuožiant didesniu greičiu ir tiksliai atsilieps į slidininko kūno judesius.
Verta pažymėti, kad labai skiriasi ir slidžių slystamasis paviršius. Apie tai pagalvoja retas slidininkas. Aukštos kokybės slystamasis paviršius pasižymi geromis parafino absorbcijos savybėmis, o tuo pačiu ir slydimo charakteristikomis.
Ženklią slidžių kainos dalį sudaro ir apkaustai. Paprasčiausi kalnų slidžių apkaustai gali kainuoti keliasdešimt eurų, o brangiausi ir kelis šimtus. Tiesa, apkausto kainą didžiaja dalimi lemia jo maximali suveržimo jėga (DIN indeksas).
Atminkite, kad pačios brangiausios kalnų slidės nebūtinai bus Jums tinkamiausios ir geriausios. Slidės turi atitikti Jūsų įgūdžių lygį, tad rinkdamiesi pasitarkite su kvalifikuotu specialistu. -
Kalnų slidinėjimo batai
-
Kalnų slidinėjimo lazdos
Lengvos, patvarios, smūgius sugeriančios kalnų slidinėjimo lazdos – būtina slidinėjimo inventoriaus dalis. Kiekvienas jų sandaros elementas (rankena, dirželis, krepšelis, antgalis ir pati lazda) gaminamas taip, kad kuo geriau padėtų išlaikyti pusiausvyrą, įsibėgėti, įveikti posūkius ir manevruoti būtent kalnuotoje vietovėje. Suaugusiems ar vaikams, pradedantiesiems ar pažengusiems slidininkams tinkamai parinktos lazdos leis slidinėti lengvai, užtikrintai bei saugiai.
Kaip išsirinkti kalnų slidinėjimo lazdas?
Kalnų slidinėjimo lazdos dažniausiai gaminamos nuo 80 iki 140 cm ilgio. Reikiamas lazdos ilgis yra parenkamas pagal slidininko ūgį. Kalnų slidinėjimo lazdų ilgį galima išsirinkti ir pagal orientacinę dydžių lentelę. Tačiau specialistai pataria matuotis lazdas, nes kiekvieno slidininko kūno proporcijos labai individualios. Matavimosi instrukcijos yra gana paprastos. Apvertus lazdą aukštyn kojomis, ją reikia suimti po krepšeliu, kad nykštys liestų krepšelį. Atrėmus lazdos rankeną į grindis, alkūnės turi būti sulenktos 90 laipsnių kampu. Jei kampas mažesnis nei 90 laipsnių, o plaštaka yra aukščiau už alkūnę – vadinasi lazdos per ilgos. Jei kampas didesnis – per trumpos. Geriausia slides matuotis apsiavus slidinėjimo batus. Rekomenduojama įvertinti ir apkaustų dydį.
Diskas slidinėjimo lazdos apatinėje dalyje, vadinamas krepšeliu, sulaiko lazdą, kad ji nesmigtų per giliai į sniegą. Didelio skersmens krepšeliai labiau tinka slidinėti minkštu, puriu sniegu, o mažo skersmens krepšeliai – paruoštomis trasomis. Kai kurie gamintojai keičiamus krepšelius prideda prie lazdų komplekto. Jų galima įsigyti ir atskirai.
Riešo dirželis neleidžia pamesti slidinėjimo lazdų darant posūkius, ar paskęsti puriame sniege parkritus. Riešo dirželiai būna skirtingo ilgio, todėl verta pasitikrinti, ar juos patogu užsimauti bei nusimauti su pirštine. Tvirtai laikyti kalnų slidinėjimo lazdas padeda ir gumuotos, pirštų įspaudus turinčios lazdų rankenos.
Pačios lazdos gali būti pagamintos iš aliuminio, kompozito, anglies ar stiklo pluošto. Anglies pluošto lazdos yra itin lengvos ir santykinai tvirtos, puikiai kompensuoja smūgio energiją. Tačiau jų kaina tenkina toli gražu ne kiekvieną. Ženkliai pigiau pirkti aliuminio slidinėjimo lazdas. Iš kokybiško aliuminio pagamintos kalnų slidinėjimo lazdos patiks greitį mėgstantiems vyrams ir moterims. Šios lazdos ilgą laiką atlaiko dideles apkrovas ir tarnauja kaip patikima atrama.
Jeigu visgi nepavyka savarankiškai išsirinkti - užsukite pas mus į fizinę parduotuvę Ogmios mieste, Vilniuje, kur patyrę specialistai padės išsirinkti Jums tinkamas lazdas, kurios bus ne tik patogios, bet ir tarnaus ilgai.
Perkant prekes internetu, savo užsakymą galite atsiimti dar tą pačią dieną! -
Kalnų slidinėjimo šalmai
Slidinėjimo šalmas yra privalomas atributas pramogaujant kalnuose, nesvarbu slidėmis ar snieglente čiuožiate. Jis pasaugos jūsų galvą nuo galimų trauma griuvimų metu, o taip pat suteiks daugiau pasitikėjimo čiuožiant greičiau ar bandant atlikti kokį nors triuką. Be to, su tinkamu slidinėjimo šalmu jausitės komfortabiliai, galva nešals ir neprakaituos.
Terrasport parduotuvėje galite išsirinkti iš daugybės prancūziškų Cairn bei Picture slidinėjimo šalmų.
-
Kalnų slidinėjimo akiniai
Skaisti saulė, akinantis sniegas, smagus šaltukas ir vėjas teiks malonumą slidinėjant tik tuomet, jei dėvėsite kalnų slidinėjimo akinius. Tinkamai parinkti slidinėjimo akiniai leis aiškiai matyti trasą bet kokiomis oro sąlygomis. Jie apsaugos akis nuo sniego, ledo dalelių ar ne vietoje pasitaikiusios medžio šakos.
Kalnų slidinėjimo akiniai, be abejonės, turėtų būti patogūs ir nespausti nosies ar veido. Akinių dydžių būna įvairių (nuo S iki XL) ir rinktis reikia atidžiai. Kad akys neašarotų nuo vėjo ar šalčio, slidinėjimo akiniai turi tolygiai priglusti prie veido. Svarbu, kad viršutinė rėmelio dalis liestų šalmą ir apsaugotų kaktą. Nešiojantiems korekcinius akinius, gaminami slidinėjimo akiniai specialiai pritaikytu rėmeliu.
Kalnų slidinėjimo akinių ypatumai
Svarbus kalnų slidinėjimo akinių parametras yra lęšio pralaidumas šviesai. Šis parametras dažniausiai vertinamas procentais ir skirstomas kategorijomis nuo S4 iki S1. Slidinėjant saulėtą dieną, tinkamiausi tokie slidinėjimo akiniai, kurių lęšiai praleidžia mažiau šviesos. Jų lęšio šviesos pralaidumas yra mažas, apie 16 procentų (S3). Jei debesuota, sninga ir oro sąlygos nepastovios, tinkamesni akinių lęšiai, kurių šviesos pralaidumas didesnis virš 70 procentų (S1).
Reikšmės matomumui turi ir slidinėjimo akinių lęšių spalva. Skirtingų spalvų lęšiai išryškina reljefą esant skirtingoms oro sąlygoms ir apšvietimui. Rožiniai, oranžiniai, raudoni akinių lęšiai tinka debesuotomis arba iš dalies debesuotomis dienomis. Jie padeda įvertinti reljefo nelygumus, pastebėti apledėjusius, ar nuplikusius trasos plotus. Juodi ir rudi ar poliarizuoti lęšiai skirti slidinėti šviečiant saulei. Tokie lęšiai apsaugo akis nuo intensyvios šviesos ir akinančių atspindžių. Slidinėjant naktinėmis trasomis, esant silpnam apšvietimui, ypač tinka geltoni akinių lęšiai.
Kalnų slidinėjimo akinių lęšio paviršius gali būti sferinis arba cilindrinis. Apsaugines funkcijas tinkamai atliks tiek sferinis, tiek cilindrinis lęšis. Akinius cilindriniais lęšiais galima įsigyti kiek pigiau. Tačiau sferiniai lęšiai mažiau rasoja, dažnai suteikia platesnį matymo kampą, apsaugo nuo akinančių atspindžių. Slidinėjimo akinių su sferiniais lęšiais kaina gali būti didesnė, bet ir privalumų jie turi daugiau.
Slidinėjimo akiniai turi ventiliacines angas, kurios užtikrina vėdinimą ir neleidžia kauptis drėgmei. Kai kurie lęšiai būna padengti „antifog“ danga, papildomai apsaugančia nuo rasojimo. Specialus padengimas nuo smulkių subraižymų, elementai, pagerinantys prigludimą prie veido, akinių dirželiai su silikono juostomis ir daugelis kitų kalnų slidinėjimo akinių privalumų užtikrina saugumą ir komfortą suaugusiems, vyrams, moterims ir vaikams.
Jei nusprendėte pirkti kalnų slidinėjimo akinius, kviečiame užsukti į mūsų fizinę parduotuvę, įsikūrusią Ogmios mieste, Vilniuje. Patyrę žiemos sporto konsultantai mielai jums padės išsirinkti prekę. Susisiekti su jais galite ir mūsų kontaktais, nurodytais “Kontaktai” skiltyje. Visas prekes turime sandėlyje, todėl užsisakę slidinėjimo akinius internetu - juos atsiimti galėsite dar tą pačią dieną!
-
Dėklai kalnų slidinėjimui
-
Kalnų slidinėjimo...
Slidinėjimas – tai ir poilsis, ir sportas įspūdingoje aplinkoje. Natūralu, kad aktyviai judant kyla grėsmė parkristi ant kieto šlaito ar po minkštu sniegu pasislėpusio akmens, susidurti su įvairiais objektais. Todėl nepaisant slidinėjimo greičio ir patirties, apsaugos reikalingos bet kuriam slidininkui.
Apsaugos kalnų slidinėjimui gaminamos siekiant saugumo ir komforto. Atsižvelgiama į dažniausiai pasitaikančias traumas ir slidininko kūno judesių pobūdį. Jas patogu dėvėti drauge su slidinėjimo rūbais.Nugaros apsauga smūgio, susidūrimo ar kritimo atveju padeda išvengti viršutinės kūno dalies traumų. Apsaugos gali būti skirtos tik stuburui ir juosmeniui apsaugoti arba su papildomomis detalėmis, dengiančiomis šonkaulius ir pečius. Itin gausus šių apsaugų modelių pasirinkimas. Tai ir visiškai anatomiškai prisitaikančios liemenės ar net džemperiai, dėvimi kaip antras drabužių sluoksnis.
Apsauginiai šortai pagaminti iš elastingos medžiagos yra pralaidūs orui, nevaržo judesių. Specialūs įdėklai apsaugo šlaunis, klubus ir sėdmenis, sumažina riziką patirti uodegikaulio ar dubens kaulų lūžius.
Slidinėjant kalnuose kelių ir alkūnių sąnariai nukenčia itin dažnai. Alkūnių ir kelių apsaugos stabilizuoja galūnes, tačiau netrukdo jų sulenkti ir nenuslysta. Apsauginiai įdėklai puikiai amortizuoja tiek tiesioginius, tiek šoninius smūgius.
Nukritus ant rankų gležniems žmogaus plaštakos ir riešo kaulams tenka didžiulis spaudimas. Plaštakoms ir dilbiams dažnai kliūna ir nuo lenktyninės trasos vėliavėlių. Sužalojimų galima išvengti dėvint apsaugas rankoms ir riešams.
Kodėl perkant apsaugas kalnų slidinėjimui nereikėtų vadovautis vien žema kaina?
Specialistai primygtinai nerekomenduoja renkantis apsaugas kalnų slidinėjimui vadovautis kaina. Juk kalbame apie asmeninę sveikatą. Kokybišką gaminį visuomet padės atpažinti sertifikavimo žymos ar saugumo protokolai. Apsaugas pigiau įsigyti galima pasinaudojus akcija ar sulaukus išpardavimo. Tačiau savo funkcijas atliks tik tie gaminiai, kurie idealiai atitiks slidininko kūno sandarą ir bus tinkamo dydžio.
Mūsų fizinėje parduotuvėje Ogmios mieste, Vilniuje, galite įsigyti visas reikiamas apsaugas, bei kitas priemones kalnų slidinėjimui. Patyrę žiemos sporto konsultantai mielai padės išsirinkti jums tinkamiausią inventorių. Perkant internetu, įsigytas prekes suruošime jau tą pačią dieną, nes visas prekes turime sandėlyje.Taip pat siūlome nuomos bei serviso paslaugas beveik visam inventoriui, kuriuo prekiaujame.
-
Kalnų slidžių...
Gerai prižiūrimos kalnų slidės ne tik ilgiau tarnaus, bet jomis čiuožti bus daug patogiau ir smagiau. Kalnų slidžių slystamąjį paviršių būtina kruopščiai nuvalyti ir padengti specialiomis priemonėmis. Tuomet jos nesugers drėgmės, nepraras slystamųjų savybių, „nelips“ prie trasos. Svarbu tinkamai pagaląsti kalnų slidžių briaunas. Aštrios, oksidacijos nepaveiktos slidžių briaunos įsispaus į sniegą ir užtikrins slidžių kontrolę, ypač posūkiuose.
Pirminė priežiūros priemonė kalnų slidėms – valiklis. Naudodami kalnų slidėms skirtus universalius valiklius, nuo slystamojo paviršiaus lengvai pašalinsite nešvarų sniegą, slystamųjų ir atsispyrimo tepalų likučius. Prieš naudojant temperatūrinius parafinus, tinka priemonės, skirtos inventoriaus paviršių nuvalyti ir papildomai įsodrinti.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis priemones?
Parafinu padengtos slidės geriau išsilaikys, išstums vandenį ir puikiai slys. Viena iš savybių, į kurias reikia atkreipti dėmesį renkantis parafiną – temperatūros diapazonas. Universalūs parafinai tinka įvairioms oro temperatūroms, pavyzdžiui nuo - 15 °C iki 0 °C. Siauresnio temperatūrų diapazono priemonės labiau specializuotos. Itin žemai temperatūrai skirti parafinai yra labiau atsparūs dilimui, o aukštesnėje temperatūroje naudojami parafinai pasižymi vandeniui atspariomis savybėmis.
Kalnų slidžių priežiūrai skirti parafinai gali būti kieto ar skysto pavidalo. Norint slydimo savybes pagerinti greitai, ypač patogūs skysti parafinai, kurių nereikia užkaitinti. Tereikia užtepti priemonę ant slystamojo paviršiaus, įtrinti specialia kamštine kempinėle ir palikti išdžiūti. Parafino perteklius įprastai nugremžiamas specialiu gremžtuku iš organinio stiklo (cikle), o paviršius nupoliruojamas nailoniniu šepetėliu. Slystamajam paviršiui nuodugniai paruošti ir išlyginti naudojami temperatūriniai parafinai. Jie įsodrinami užkaitinant specialiais lygintuvais.
Specializuotoje sporto prekių parduotuvėje rasite pirkti įvairiausių valiklių, skysto ar kieto parafino, kamštinių ar sintetinių kempinių parafino įtrynimui ir išlyginimui, šepetėlių slystamosios dalies poliravimui ir valymui, lygintuvų ar net briaunų galąstuvų.
Jei kalnų slidinėjimu užsiimate rečiau arba jus neramina priežiūros prekių gausa ir kaina, puiki išeitis – kreiptis į kalnų slidžių serviso paslaugas teikiančius specialistus. Dažnam slidininkui tokiu būdu prižiūrėti inventorių ir pigiau, ir patikimiau. Net jei slides mielai prižiūrite patys.
Kur įsigyti kalnų slidžių prižiūros priemonių?
Kviečiame užsukti į mūsų fizinę parduotuvę, įsikūrusią Ogmios mieste, Vilniuje. Čia galėsite įsigyti įvairiausių priežiūros priemonių kalnų slidėms arba pasinaudoti slidžių serviso paslaugomis. Patyrę žiemos sporto konsultantai mielai padės norintiems išsirinkti prekes ne tik parduotuvėje, bet ir internetu. Susisiekti su jais galite mūsų kontaktais, nurodytais „Kontaktai” skiltyje. Be to, perkant internetu, savo priežiūros priemones atsiimti galėsite jau tą pačią dieną!