Snieglenčių batai  

Rodoma 1 - 64 iš 64 prekių

Norint čiuožti snieglente, specialūs snieglentės batai yra būtini ir suaugusiems, ir vaikams. Ypatingos konstrukcijos dėka jie patikimai įsitvirtina apkaustuose, amortizuoja smūgius, padeda tiksliai perduoti judesius snieglentei, tuo pačiu saugo pėdas, kulkšnis ir kojas.

Snieglentės batų lankstumas, suvarstymo sistema, įdėklai

Kaip snieglentės ar apkaustų, svarbus batų parametras yra lankstumo indeksas. Šio indekso skalė yra nuo 1 (minksčiausi) iki 10 (kiečiausi) balų. Minkšti modeliai yra patogesni pradedantiesiems. Taip pat mėgstantiems čiuožti „Freestyle“ stiliumi, nes dėl lankstumo itin tinka triukams. Kieti batai yra mažiau patogūs, tačiau jie lentai perduoda menkiausią snieglentininko judesį. Tokie batai rekomenduojami pažengusiems ir profesionalams, taip pat „Freeride“ stiliaus mėgėjams. Norintiems kontrolės ir komforto derinio, labiausiai tiks vidutinio kietumo batai.

Snieglentės batų suvarstymo sistema taip pat svarbus elementas. Snieglentės batus suvarstyti reikia taip, kad neatsirastų spaudimo taškų, kurie ilgainiui pritrins. Kulkšnis ir pėda turi būti patikimai užfiksuota bate, kad sumažėtų tikimybė ją traumuoti. Snieglenčių batai gali būti suvarstomi įprastais raišteliais, užtraukiamomis virvelėmis arba Boa sistema. Boa sistemoje troselių (raištelių) užveržimo stiprumas reguliuojamas ratuku. Tolygiai suvarstyti batą visai paprasta net mūvint pirštines. Kai kurie batai, turintys du ar tris Boa ratukus, labai tiksliai priglunda prie pėdos ir blauzdos, tačiau jų kaina gali būti kiek didesnė.

Dažniausiai batų įdėklai (vidiniai batai) gaminami iš AVE polimero. Tokie vidiniai batai yra lengvi, pasižymi puikiomis šilumos izoliacijos ir amortizacinėmis savybėmis. Išimamus įdėklus patogu išdžiovinti, o prireikus – išplauti. Kai kurie batai yra gaminami su prisiūtais įdėklais. Jie kainuoja pigiau, bet prižiūrėti tokius batus sudėtingiau, o susidėvėjus vidiniam įdėklui tenka keisti visą batą. Ypatingai patogūs yra termoformuojami vidiniai batai, kurie prisitaiko prie pėdos formos, naudojant specialią įrangą arba ilgainiui veikiami kūno šilumos.

Kaip pasirinkti tinkamą dydį

Snieglentės batų dydis parenkamas pagal snieglentininko pėdos dydį ir gamintojų rekomendacines dydžių lenteles. Skirtingų gamintojų tas pats batų dydis gali šiek tiek skirtis, todėl rekomenduojama batus pasimatuoti.

Apsiavus batus ir tinkamai suveržus raištelius, pirštų galai turėtų siekti bato priekį. Bandant pasistiebti ar pritūpti, pėda neturi slysčioti į šalis, o kulnas pakilti nuo pado. Jei batai bus per dideli, lentą suvaldyti bus sunku. Per maži, veržiantys ar spaudžiantys batai labai vargins pėdas, su jais bus šalta.

Tad jei nusprendėte pirkti snieglenčių batus internetu, labai kviečiame pasitarti su mūsų patyrusiais žiemos sporto konsultantais. Tai galite padaryti mūsų fizinėje parduotuvėje, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje, arba susisiekę nurodytais kontaktais skiltyje „Kontaktai”.
Visas siūlomas prekes turime sandėlyje, todėl užsakę jas internetu, atsiimti mūsų parduotuvėje galėsite jau tą pačią dieną.