Vaikiški dviračiai  

Rodoma 1 - 29 iš 29 prekių

Rušiuoti pagal:

Yra sandėlyje
Gamintojas

Dviračiai vaikams yra tarsi bilietas į vaikų nepriklausomybę, fizinio aktyvumo ir linksmybių valandas. Tai ir svarbi socialinė priemonė, padedanti mažiesiems tyrinėti pasaulį, ir puikus būdas vyresnius atitraukti nuo televizoriaus ar žaidimų konsolės. Juk kur dviratis – ten draugai ir nuotykiai. Belieka išrinkti savo mažyliui tinkamą smagios vaikystės palydovą.

Dviračiai mergaitėms ir dviračiai berniukams

Įprastai mergaitiškiems priskiriami dviračiai žemu rėmu be viršutinio skersinio vamzdžio. Tačiau tiek „mergaitiško“ tiek „berniukiško“ tipo rėmas mažai ką turi bendro su dviračio kokybe ar funkcionalumu. Tiesą sakant, dviratis be viršutinio skersinio daugeliui mažųjų vairuotojų gali pasirodyti patogesnis, nes ant jo lengviau užlipti ir nulipti. Technine prasme šis aspektas yra kiekvieno individualaus pasirinkimo klausimas. Juo labiau, kad specializuotoje parduotuvėje siūlomų tokia didelė modelių ir spalvų įvairovė, jog kiekvienas berniukas ar mergaitė ras sau tinkamą dviratį.

Į ką atsižvelgti renkant dviratį vaikui?

Vaikiški dviračiai turi būti pakankamai lengvi, kad juos būtų nesunku pakelti ir valdyti. Paprastai aliuminio rėmas bus lengvesnis nei plieninis. Renkantis dviratį vertėtų atkreipti dėmesį į jo svorį. Jei net jums sunku pakelti dviratį, tai vaikui juo labiau bus sunku jį suvaldyti.
Mažesniems vaikams skirti dviračiai dažniausiai turi vieną pavarą ir stabdžius, kurie veikia dviratininkui minant pedalus atgal. Pasirinktas tokios komplektacijos dviratis aliuminiu rėmu bus patikimas, tvirtas ir nedidelio svorio. Lengvu ir nesudėtingai valdomu dviratuku mažiesiems bus paprasčiau išmokti pagrindinių važiavimo įgūdžių.
Vyresni vaikai vienu metu geba koordinuoti daugiau veiksmų, jų rankų dydžio ir stiprumo pakanka apimti ir suspausti stabdžių ar pavarų svirtis. Natūralu, jog vaikus galiausiai norisi išmokti naudotis rankiniais stabdžiais. Dažniausiai vaikiškuose dviračių modeliuose montuojami V tipo priekinis ir galinis stabdžiai. Jie yra lengvi, reikalaujantis mažiau priežiūros ir kainuoja pigiau.
Kai vaikai išmoksta laikyti pusiausvyrą, valdyti vairą ir stabdyti, jie yra pasirengę mokytis perjungti pavaras. Vaikiški dviračiai su rankiniai stabdžiai ir plataus diapazono pavarų sistema naudingi važiuojant nelygiomis, kalvotomis vietovėmis ar bekele.
Jei jaunasis dviratininkas pakankamai įgudęs ar kartu su visa šeima dažnai išsiruošia į ilgesnes keliones dviračiu, verta pagalvoti apie dviratį diskiniais stabdžiais. Diskiniai stabdžiai (o ypač hidrauliniai) turi daugiau stabdymo galios, leidžia sklandžiau ir tiksliau stabdyti, patikimi bet kokiu oru – nebijo drėgmės ir purvo.
Vaikai mokosi greitai ir taip pat greitai auga. Kad vaikai augdami galėtų pasirinkti geriausią važiavimo padėtį ir ant dviračio jaustųsi patogiai bei saugiai, norisi, kad dviratis augtų kartu su jais. Atsižvelgdami į šiuos poreikius gamintojai sukūrė unikaliai reguliuojamus ir „augančius“ vaikiškų dviračių modelius. Dviratis ilgu balnakočiu, reguliuojamu vairu ir dviejų pedalų padėčių švaistikliu bus nesunkiai pritaikomas prie individualių mažųjų vairuotojų augimo tempų.

Dviračiai vaikams pagal amžių

Labai svarbu nusipirkti tinkamo dydžio vaikišką dviratį. Tuomet dviratis bus patogus, suteiks daugiau pasitikėjimo mažajam vairuotojui , o kasdienis pasivažinėjimas taps saugesnis. Skirtingai nuo suaugusiųjų dviračių, vaikiškų dviračių dydis nėra nurodomas pagal rėmo aukštį ar ilgį. Tinkamą dviratį galima parinkti atsižvelgiant į vaiko amžių ir ūgį. Vaikiškų dviračių dydžiai priklauso nuo rato skersmens, kuris paprastai yra nurodomas ant pačių dviračio ratų.

Vaiko ūgis (cm)Vaiko amžiusRatų skersmuo

85-100

nuo 2 metų - iki 4 metų12 colių
95-110nuo 3 metų - iki 5 metų14 colių
110-120nuo 5 metų - iki 7 metų16 colių
120-135nuo 7 metų - iki 9 metų20 colių
135-145nuo 9 metų - iki 11 metų24 coliai

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad tokios lentelės yra rekomendacinio pobūdžio. Todėl verta ne tik pasirinkti ratų dydį pagal amžių ir pagal ūgį, bet ir „pasimatuoti“ dviratį. Sėdėdamas ant dviračio vaikas turėtų pasiekti vairą šiek tiek sulenkdamas rankas ir abiem kojomis pilna pėda remtis į žemę. Taip jis jausis saugus, o jo sėdėsena ant dviratuko bus ergonomiška. Sėdynę aukščiau kelti galima tik kai vaikas išmoksta gerai važiuoti.

Dviračiai vaikams su papildomais ratukais

Vaikiškas dviratis su mokomaisiais ratukais – tai tarsi du viename. Su papildomais ratukais jis tarnauja kaip treniruoklis, kol vaikas vaikas išmoksta važiuoti. O kai ateina laikas nuimti ratukus, jūs turite įprastą dviratį. Specialistai kaip galimą šių ratukų minusą įvardina tai, kad jaunajam dviratininkui sunkiau išmokti balansuoti, jei jis ratukais pasikliauja kaip ramentu. Kita vertus, nesunku suprasti, jog pagalbiniai ratukai pradžioje tikrai suteikia daugiau pasitikėjimo ir saugumo vaikui. Kad papildomi ratukai būtų naudingi, rekomenduojama mokymosi etape paskatinti vaiką išlaikyti tiesią ir taisyklingą sėdėseną ant dviračio.

Vaikiškų dviračių kainos ir pirkimas internetu

Vaikiškų, kaip ir suaugusiųjų dviračių modeliai tarpusavyje skiriasi ne tik dizainu ar dydžiu, bet ir medžiagiškumu bei komplektacija. Nuo techninių dviračio charakteristikų priklauso jo kaina, o taip pat kokybė, komfortas bei saugumas. Išmokti važiuoti sunkiu, prastos geometrijos, elementarių standartų neatitinkančiu dviračiu mažiesiems gali būti tikras iššūkis. Jei norite suderinti ir šeimos biudžeto pajėgumus ir kokybę, reikėtų pasikliauti žinomais prekių ženklais ir specialistų patarimais. Todėl, jei nusprendėte pirkti vaikišką dviratį, labai kviečiame jus pasikonsultuoti su mūsų patyrusiais sporto prekių konsultantais. Tai galite padaryti mūsų fizinėje parduotuvėje, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje. Tinkamą dviratį padėsime išsirinkti ir norintiems pirkti internetu. Tereikia susisiekti su mūsų konsultantais skiltyje „Kontaktai” nurodytais būdais. Prekes, užsakytas internetu, fizinėje parduotuvėje galėsite atsiimti jau tą pačią dieną!