Lygumų slidinėjimo lazdos  

Rodoma 1 - 25 iš 25 prekių

Rušiuoti pagal:

Išsirinkus lygumų slides ir batus, laikas įsigyti lygumų slidinėjimo lazdų porą. Geros lygumų slidinėjimo lazdos ne tik padės pajudėti iš vietos, bet ir slidinėti lengvai, bei sklandžiai.

Kaip pasirinkti ir kokios būna lygumų slidinėjimo lazdos?

Tinkamo ilgio lygumų slidinėjimo lazdos daro tiesioginę įtaką slidinėjimo technikai. Techniškai teisingai čiuožiama tuomet, kai slidininko čiurnos, keliai ir klubai sulenkti, kad svorio centras būtų pasislinkęs šiek tiek į priekį virš slidžių. Maksimali atsistūmimo jėga pasiekiama tuomet, kai svoris yra perkeliamas ant lazdų.

Jei lazdos bus per trumpos, jums trūks tam tikro judesio diapazono ir nepasieksite maksimalaus postūmio. Jei jūsų lazdos per ilgos, stovėsena bus pernelyg tiesi. Tuomet lazdos nesuveiks sverto principu ir nepadės perkelti kūno svorio. Abiem atvejais judėti į priekį bus sunku, prireiks papildomų pastangų.

Lazdų ilgis priklauso nuo slidininko ūgio, slidinėjimo stiliaus (čiuožimo ar klasikinio) ir slidininko patirties. Slidinėjant klasikiniu stiliumi lazdos rankenos galas turi būti pečių aukštyje. Šių lazdų ilgis sudaro apie 83 procentus slidininko ūgio. Labiau įgudę slidininkai gali rinktis ir ilgesnes lazdas, kad padidintų atsistūmimo jėgą. Tačiau taikant klasikinę slidinėjimo techniką, lazdos neturėtų būti ilgesnės nei 5 cm virš peties.

Čiuožėjo (laisvojo) stiliaus slidinėjimo lazdos turi būti maždaug 10 cm ilgesnės nei klasikinės. Jų ilgis sudaro apie 88 procentus slidininko ūgio. Renkantis lygumų slidinėjimo lazdų ilgį, nepamirškite, jog slidinėjimo batai ir slidės kiek pakeis jūsų ūgį.

Lygumų slidinėjimo lazdų strypai gaminami iš aliuminio, stiklo arba anglies pluošto. Pradedantiesiems slidininkams rekomenduojama rinktis lazdas iš aliuminio. Tokios lazdos yra patvaresnės (atlaiko horizontalų smūgį iki 50 kg) ir įsigyti jas galima pigiau. Aliuminio lazdos paprastai yra sunkesnės. Daug lengvesnės lazdos gaminamos iš stiklo pluošto, tačiau jų kaina didesnė. Anglies pluošto lazdos yra itin lengvos, standžios, nevibruoja ir puikiai perduoda jėgą atsispiriant. Kuo didesnis anglies procentas pluošte, tuo lengvesnė ir standesnė bus slidinėjimo lazda. Tokias lazdas įvertins net ir labai įgudę slidininkai.

Renkantis lazdas svarbu atkreipti dėmesį į jų krepšelių dydį, antgalių, rankenos ir dirželių tipą. Todėl labai kviečiame pasikonsultuoti su patyrusiais mūsų žiemos sporto konsultantais! Tai galite padaryti mūsų fizinėje parduotuvėje, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje arba susisiekę nurodytais kontaktais skiltyje „Kontaktai“. Perkant lygumų slidinėjimo lazdas internetu, jas galėsite atsiimti jau tą pačią dieną mūsų fizinėje parduotuvėje!