Riedlentės vaikams ir suaugusiems  

Rodoma 1 - 70 iš 70 prekių

Riedlentės skirstomos pagal lentos ilgį, plotį ir formą, ratukų dydį bei kietumą, važiuoklės ir guolių tipą, gamybos medžiagas, kainą – kriterijų begalės. Labai svarbu iš pradžių apsispręsti koks važiavimo riedlente stilius jus žavi labiausiai. Galbūt dievinate ekstremalų greitį, o gal triukus ar pasivažinėjimą po miestą ant lentos.

Trumpos riedlentės yra skirtos įvairiems triukams atlikti ir kuo lenta trumpesnė, tuo lengviau ją valdyti. Ilgesnės lentos pritaikytos greitam ir ilgam riedėjimui, o vidutinio ilgio lentos – ir triukams, ir greičiui vienu metu. Pagal lentos ilgį ir kitus parametrus riedlentes galima suskirstyti į tris pagrindinius tipus, tai – „skateboard‘ai“, „longboard‘ai“ ir „penny board‘ai“.

Riedlentės „skateboard‘ai“ yra gan trumpos, simetriškos, išlenktais įprasto ovalo formos galais. Jų ratukai yra mažesni, kietesni ir labai patvarūs. Jei esate aktyvus, mėgstate veiksmą ir triukus, drąsiai rinkitės „skateboard‘ą“. Ši riedlentė puikiai tiks užkariauti riedlenčių parką, aukštas rampas, bortelius ar bet kokią kitą kliūtį bei tiks trumpiems pasivažinėjimams mieste.

„Longboard‘ai“ – riedlentės, išsiskiriančios lentos ilgiu, kuris dažniausiai yra apie vieną metrą. Skirtingai nei „skateboard‘ai“, „longboard‘ų“ važiuoklės yra platesnės, o ratai didesni. Kai važiuojate „longboard‘u“, jūsų judesiai iš esmės yra tokie patys, kaip plaukiant banglente. „Longboard‘ai“ buvo sukurti ilgam ir greitam pasivažinėjimui asfaltuotais keliais ir nuokalnėmis. Dėl konstrukcinių ypatumų šios riedlentės skirstomos į kelias kategorijas pagal važinėjimosi stilių. Tad kai kuriais „longbord‘ais“ galima ne tik sklandžiai riedėti ar skrieti nuo kalno, bet ir riedant šokti ar atlikti klasikinius triukus.

„Penny board‘ai“ – tai trumpos, maždaug pusės metro riedlentės. „Penny board‘ų“ lenta dažniausiai gaminama iš plastiko, užapvalinta priekine ir išlenkta galine dalimi. Šios riedlentės ratukai įprastai yra dideli ir minkšti, todėl riedlentė yra stabilesnė ir geriau sukimba su paviršiumi. Dėl mažo dydžio ir mažo svorio „penny board‘us“ lengva neštis rankose arba krepšyje, o tai gali pasirodyti didelis pliusas, kai riedlentė naudojama kaip transportas.

Apsaugos riedlentininkams

Šalmas padės išvengti rimtų galvos traumų praradus pusiausvyrą, atsitrenkus į atitvarą, rampą ar kietą takelio paviršių. Standartinis apsaugų komplektas tiek vaikams, tiek suaugusiems riedlentininkams – ne tik šalmas, bet ir riešų, kelių, alkūnių apsaugos. Įprastai riedlentininkams skirtos apsaugos yra su plastikinėmis detalėmis, kurios slysdamos grindiniu padeda išvengti tiesioginio smūgio bei apsaugo nuo nubrozdinimų.
Tam tikrais atvejais įtvarus primenančios plastikinės riešo apsaugos gali pasirodyti ne itin patogios. Tuomet verta įsigyti bepirštes ar pirštus dengiančias pirštines su delną, pirštus ir krumplius papildomai apsaugančiais elementais. Ekstremaliai važinėjantiems ar besirūpinantiems savo saugumu, verta apsvarstyti blauzdikaulio apsaugų, specialių paminkštintų šortų poreikį.

Riedlenčių priežiūra

Riedlentės priežiūra nėra sudėtinga, tačiau būtina tam, kad ji ilgiau tarnautų. Svarbu ilgam nepalikti riedlentės lauke ar automobilio bagažinėje. Sudrėkus riedlentei, medinė lenta gali prarasti lankstumą ar net imti skilinėti, o guoliai rūdyti. Riedlentę laikyti patogu specialiame krepšyje-dėkle, kuris apsaugos lentą nuo drėgmės ir dulkių. Kasdienei priežiūrai pakaks nuvalyti lentos paviršių ir ratukus, pašalinti dulkes ir smėlį nuo švitrinio popieriaus sausu šepetėliu. Riedlenčių guolius patariame reguliariai valyti nuo nešvarumų ir sutepti specialiais produktais kas pusmetį. Tam pravers guolių valymo rinkinys, kurį galima įsigyti specializuotoje parduotuvėje perkant riedlentę. Parduotuvėje rasite ir įvairiausių atsarginių dalių, kurių gali prireikti. Riedlenčių ratukai, įvorės, guoliai ar švitrinis popierius pravers ne tik detalėms susidėvėjus.

Jei ketinate pirkti riedlentę, ar prireikė atsarginių detalių, labai kviečiame pasikonsultuoti su mūsų patyrusiais sporto konsultantais! Tai galite padaryti mūsų fizinėje parduotuvėje, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje arba susisiekę nurodytais kontaktais „Kontaktai” skiltyje. Įsigiję mūsų prekes internetu, parduotuvėje Ogmios mieste jas galėsite atsiimti iškart – kad ir tą pačią darbo dieną.