Riedlentės vaikams ir suaugusiems
Subkategorijos
-
Longboardai
„Longboard‘ais“ vadinamos riedlentės, kurios yra ilgesnės ir platesnės nei įprastinės. Jos tinka manevringiems pasivažinėjimams mieste, slydimui nuokalnėmis ar net triukams, panašiems į daromus įprasta riedlente. Važinėjimosi „longbord‘u“ būdą nulemia jos dalių techninės charakteristikos.
„Longboard“ riedlenčių ypatumai
„Longboard‘o“ lentos ilgis gali būti nuo 31 colio (78,74 cm) iki 50 colių (127 cm), ir kuo jis didesnis, tuo daugiau suteikia stabilumo važiuojant. Daugumos „longboard‘ų“ platformos yra nuo 7 colių (17,78 cm) iki 10 colių (25,4 cm) pločio. Lentos plotis turėtų atitiktų batų dydį, tačiau kiek platesnė lenta rieda stabiliau, riedlentininkas turi daugiau erdvės pajudėti ant lentos.
„Longboard‘o“ lenta gaminama presuojant vienos ar kelių rūšių didelio tankio medienos sluoksnius. Kokybiškiems „longboard‘ams“ naudojama kanadietiško ar rusiško klevo, bambuko ar net vyšnios mediena. Sluoksnių skaičius gali būti nuo 5 iki 13, bet paprastai naudojami 7 ar 9 sluoksniai. Sluoksnių skaičius ir medienos rūšis turi įtakos lentos svoriui, lankstumui ir važiavimo savybėms.
Riedėjimui įtakos turi važiuoklės (ratų ir lentos jungties) plotis, o kartu ir jos svoris, montavimo būdas ir centrinės ašies (kingpin) padėtis. Didžiąja dalimi važiuoklės plotis priklauso nuo lentos pločio. Populiariausias „longboard‘ų“ važiuoklės plotis yra nuo 150 mm iki 180 mm, tačiau esama modelių ir siauresne važiuokle. Platesnė važiuoklė užtikrina stabilumą važiuojant didesniu greičiui, tam tikrais atvejais padeda išvengti rato ir platformos susilietimo posūkiuose. Tačiau kuo platesnė važiuoklė, tuo mažesnis ratų sukibimas su danga.
Tradicinis važiuoklės montavimo būdas yra pritvirtinant ją prie lentos iš apačios. Riedant nuo kalno ar atliekant slydimus paprasčiau kontroliuoti riedlentę, kurios platforma yra arčiau žemės. Tokiu atveju patogesnis „longboard‘as“, kurio važiuoklės atraminė plokštė pritvirtinta lentos viršuje.
Standartinio tipo riedlenčių pakabos centrinė ašis yra nukreipta į vidų (traditional kingpin). Tokia važiuoklė turi platų posūkio spindulį ir naudojama važiuojant nedideliu greičiu. Daugumos „longboard‘ų“ važiuoklės ašis yra labiau statmena lentai (reverse kingpin), tuomet lengviau suvaldyti riedlentę įsibėgėjant, sklandžiai ir greitai pasukti važiuojant didesniu greičiu.
„Longboard‘ų“ ratų skersmuo yra nuo 60 mm iki 75 mm. Mažesni ratai įprastai montuojami prie trumpesnių lentų, o didesni ratai labiau skirti didesniam greičiui, tačiau jie įsibėgėja lėčiau. Minkštesni ratai (apie 78 A kietumo vienetų) labiau slopina vibracijas dėl kelio nelygumų ir geriau sukimba su kelio danga, užtikrindami sklandesnį „logboard‘o“ važiavimą. Kietesni ratai (virš 86 A kietumo) yra geresni greičiui ir manevringumui.
Kaip išsirinkti „longbord‘ą“?
Ar su „longboard‘u“ bus patogiau važinėtis ar atlikti triukus, priklauso ne tik nuo išvardintų parametrų, bet ir nuo lentos formos, profilio, lankstumo. Triukams („freestyle“ važiavimui) vertėtų rinktis lanksčią ar vidutinio lankstumo, simetrišką, tiesaus profilio, trumpesnę riedlentę kietesniais ir mažesniais ratais ir „kick tale‘u“ (į viršų užriestu vienu ar abiem galais).
Greičiui, nuokalnėms („downhill“ stiliui) ir slydimams („freeride“) bus skirta mažo lankstumo riedlentė žemyn išlenktu profiliu, ilga lenta, didesniais ir kietesniais ratais. Tokios riedlentės neretai gaminamos su platesne važiuokle ir išpjovomis ties ratukais, kad staigiuose posūkiuose ratai nesiliestų su lenta.
Komfortui ir stabilumui užtikrinti, pradedantiesiems, ilgiems pasivažinėjimams „carving“ ir „cruizer“ stiliumi tiks lanksti, aukštyn išlenktu profiliu, ilgesnė ir platesnė riedlentė su minkštais ir dideliais ratukais.
Sunku išsirinkti „Longboard‘ą” internetu - kviečiame pasikonsultuoti
Ir visgi asmeninis pasirinkimas yra didelis veiksnys, nes rinkoje esama daug riedlenčių formų ir parametrų kombinacijų. Tad, jei nusprendėte pirkti „longboard‘ą“, labai kviečiame pasikonsultuoti su mūsų patyrusiais sporto konsultantais! Tai galite padaryti mūsų fizinėje parduotuvėje, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje, o perkant internetu – susisiekę nurodytais mūsų kontaktais skiltyje „Kontaktai“.
Visas siūlomas prekes turime sandėlyje, todėl užsakę internetinėje parduotuvėje, Ogmios mieste atsiimti jas galėsite tą pačią dieną.
-
Skateboardai...
„Skateboard‘ai“ yra riedlentės, skirtos važinėtis riedlenčių parkuose ar aikštelėse atliekant įvairiausius triukus ant rampų ir lygaus paviršiaus, įveikiant kliūtis. Klasikinės formos, trumpi ir manevringi „skateboard‘ai“ tinka tiek vaikams, tiek suaugusiems, norintiems aktyviai leisti laisvalaikį.
„Skateboard“ (triukinių) riedlenčių ypatumai
Standartinis „skateboard‘o“ lentos plotis yra 8 coliai (20,32 cm), o ilgis apie 31 colį (78,74 cm). Toks lentos dydis yra optimalus suaugusiems riedlentininkams, o vaikams rekomenduojamos bent puse colio siauresnės ir porą colių trumpesnės lentos. Siauresnės nei 8 coliai lentos patogesnės atlikti triukus ant lygaus paviršiaus, ypač, kai reikia apversti riedlentę. Atliekant triukus ant rampų ar riedlenčių parkuose, rekomenduojama rinktis platesnę nei 8 colių lentą. Ilgesnės lentos prireiks itin aukštam riedlentininkui, o platesnės – didelių pėdų savininkui.
„Skateboard‘o“ platforma gaminama supresuojant nuo septynių iki devynių sluoksnių Kanados ar Kinijos klevo, kartais ir bambuko medienos. Kuo daugiau sluoksnių, tuo lenta kietesnė ir tvirtesnė, bet tuo pačiu ir jos svoris didesnis. Geriausias pasirinkimas pradedantiesiems yra septynių sluoksnių platforma. Pažengusiems riedlentininkams skirtos platformos būna sustiprintos anglies pluoštu ties ašių tvirtinimais. Tokios riedlentės kaina gali būti kiek didesnė, tačiau didesnė ir garantija, kad lenta bus itin tvirta ir ilgaamžė.
Dažnai platformos profilis yra įgaubtas lyg vonelė, o galas užlenktas aukštyn „kick tail“. Dėl šios priežasties riedlentininkas gali valdyti lentą atlikdamas triukus. Nosies ir uodegos linkis skiriasi aukščiu ir forma, o įgaubimas taip pat turi skirtingą sienelių aukštį. Tvirtesnis lenkimas patogus apverčiamiems elementams, žemesnis – tiesiam važiavimui ir rampai.
Ant lentos viršaus priklijuota juosta, primenanti švitrinį popierių, leidžia važiuoti ir manevruoti nenuslystant nuo lentos. Jų esama yra įvairių spalvų, su skirtingais atspaudais, grafika ar prekės ženklo logotipais. Tačiau tam, kad pėda laikytųsi ant lentos atliekant triukus, svarbus juostos grūdėtumas. „Skateboard‘ams“ standartinis juostos grūdėtumas yra 80 arba 60 vienetų.
„Skateboard‘o“ važiuoklė, jungianti ratus su lenta, yra atsakinga už riedlentės manevringumą. Važiuoklės skiriasi aukščiu, o jų plotis tiesiogiai priklauso nuo platformos pločio. Kuo žemesnė ir platesnė važiuoklė, tuo riedlentė bus stabilesnė. Važiuoklėje sumontuotų įvorių-amortizatorių kietumas taip pat turi įtakos riedlentės minkštumui ir manevringumui.
Kuo „Skateboard‘o“ riedlentės skiriasi nuo kitų riedlenčių?
„Skateboard‘ai“ nuo kitų riedlenčių skiriasi mažais ratukais, jų skersmuo svyruoja nuo 49 mm iki 60 mm. Važinėjant ant didelių rampų, didesni ratukai leis aukščiau pašokti ir atlikti daugiau triukų ore, nes riedlentės greitis bus didesnis. Gatvėje triukus lengviau bus atlikti su mažais (apie 50 mm skersmens) ratukais, kurie suteiks riedlentei daugiau manevringumo. Kaip ir kitų riedlenčių, „skateboard‘ų“ ratukų kietumas nurodomas diurometro skalės vienetais ir dažniausiai yra nuo 78 A (minkštesni) iki 99 A (kieti). Minkštesni ratukai reikalingi tuomet, kai norisi didesnio sukibimo su važiuojama danga, kietesni ratai tinkamesni triukams gatvėje ar slydimams.
Sunku išsirinkti „Skateboard‘ą” internetu - kviečiame pasikonsultuoti
Vadovaujantis bendromis rekomendacijomis, būtent jums tinkamiausią riedlentę išsirinkti gali būti ne taip ir paprasta. Tad, jei nusprendėte pirkti „skateboard‘ą“, labai kviečiame pasikonsultuoti su mūsų patyrusiais sporto konsultantais! Tai galite padaryti mūsų fizinėje parduotuvėje, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje, o perkant internetu – susisiekę nurodytais mūsų kontaktais skiltyje „Kontaktai“.
Visas siūlomas prekes turime sandėlyje, todėl užsakę internetinėje parduotuvėje, Ogmios mieste atsiimti jas galėsite tą pačią dieną.
-
Penny board (kruiseriai)
„Penny bord‘ai“ – mažos plastikinės riedlentės – yra labai populiarios dėl savo kompaktiškų matmenų ir mažo svorio. Savo forma „Penny board‘ai“ primena žuvį – priekinė dalis platesnė ir užapvalinta, o galinė dalis palaipsniui siaurėjanti ir uodegos srityje lenkta į viršų (kicktail). Paprastai lentos ilgis yra maždaug 22,5 coliai arba 57 centimetrai. Taip pat gaminami ir padidinti modeliai, kurių ilgis yra apie 27 coliai arba 69 centimetrai.
„Penny board“ riedlenčių ypatumai
Pati lenta gaminama iš patvaraus ir lankstaus plastiko (sustiprinto polipropileno). Sukibimą su riedlentininko batais užtikrina briaunuotas paviršius arba papildomos švitrinio popieriaus zonos.
Ratukai prie lentos pritvirtinti klasikine važiuokle, pagaminta iš aliuminio lydinių arba plieno. Įvorės, sumontuotos tarp ratukų ašies pakabos ir atraminės plokštės, veikia kaip amortizatoriai. Kuo jos kietesnės, tuo daugiau pastangų reikės norint pasukti ar įsibėgėti.
„Penny board‘ų“ ratai dažniausiai yra didesni (60 mm x 45 mm) ir minkštesni (nuo 79А iki 83А). Tokie ratukai užtikrina geresnį sukibimą su danga, slopina vibracijas, sukeltas kelio nelygumų ir padeda greičiau važiuoti. Riedėjimui įtakos turi ir ratų medžiaga (geriausia, jei tai poliuretanas) ir guoliai. Iš esmės, guolių kokybės kriterijus dažniausiai yra kaina, tačiau orientuotis galima ir pagal tikslumo klasę. Kasdieniniam pasivažinėjimui tinka ABEC 5 tikslumo klasės guoliai, agresyvesniam važiavimui geriau rinktis ABEC 7.
Dėl minkštų, plačių ratų ir patikimos pakabos „Penny board‘ais“ patogu važiuoti didelius atstumus ir ne tik idealiai lygiu paviršiumi. Šios lentos yra nedidelės ir lengvos, todėl jas paprasta transportuoti ir nešiotis. Plastikinės lentos puikiai tinka kasdieniam ramiam pasivažinėjimui mieste, todėl patiks pradedantiesiems suaugusiems riedlentininkams ir vaikams. O pažengusiems išlenkimas galinėje dalyje (kicktail) leis atlikti tam tikrus manevrus ir nesudėtingus triukus. Svarbu įsitikinti, ar lentos dydis bei leistina apkrova atitinka riedlentininko ūgį, svorį ir pėdų dydį.
Kur pirkti „Penny board’ą“?
Jei nusprendėte pirkti „Penny board‘ą“, labai kviečiame pasikonsultuoti su mūsų patyrusiais sporto konsultantais! Tai galite padaryti mūsų fizinėje parduotuvėje, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje, o perkant internetu – susisiekę nurodytais mūsų kontaktais skiltyje „Kontaktai”. Visas siūlomas prekes turime sandėlyje, todėl užsisakę jas internetinėje parduotuvėje, Ogmios mieste atsiimti jas galėsite tą pačią dieną.
-
Riedlenčių dalys...
Riedlentės skirstomos pagal lentos ilgį, plotį ir formą, ratukų dydį bei kietumą, važiuoklės ir guolių tipą, gamybos medžiagas, kainą – kriterijų begalės. Labai svarbu iš pradžių apsispręsti koks važiavimo riedlente stilius jus žavi labiausiai. Galbūt dievinate ekstremalų greitį, o gal triukus ar pasivažinėjimą po miestą ant lentos.
Trumpos riedlentės yra skirtos įvairiems triukams atlikti ir kuo lenta trumpesnė, tuo lengviau ją valdyti. Ilgesnės lentos pritaikytos greitam ir ilgam riedėjimui, o vidutinio ilgio lentos – ir triukams, ir greičiui vienu metu. Pagal lentos ilgį ir kitus parametrus riedlentes galima suskirstyti į tris pagrindinius tipus, tai – „skateboard‘ai“, „longboard‘ai“ ir „penny board‘ai“.
Riedlentės „skateboard‘ai“ yra gan trumpos, simetriškos, išlenktais įprasto ovalo formos galais. Jų ratukai yra mažesni, kietesni ir labai patvarūs. Jei esate aktyvus, mėgstate veiksmą ir triukus, drąsiai rinkitės „skateboard‘ą“. Ši riedlentė puikiai tiks užkariauti riedlenčių parką, aukštas rampas, bortelius ar bet kokią kitą kliūtį bei tiks trumpiems pasivažinėjimams mieste.
„Longboard‘ai“ – riedlentės, išsiskiriančios lentos ilgiu, kuris dažniausiai yra apie vieną metrą. Skirtingai nei „skateboard‘ai“, „longboard‘ų“ važiuoklės yra platesnės, o ratai didesni. Kai važiuojate „longboard‘u“, jūsų judesiai iš esmės yra tokie patys, kaip plaukiant banglente. „Longboard‘ai“ buvo sukurti ilgam ir greitam pasivažinėjimui asfaltuotais keliais ir nuokalnėmis. Dėl konstrukcinių ypatumų šios riedlentės skirstomos į kelias kategorijas pagal važinėjimosi stilių. Tad kai kuriais „longbord‘ais“ galima ne tik sklandžiai riedėti ar skrieti nuo kalno, bet ir riedant šokti ar atlikti klasikinius triukus.
„Penny board‘ai“ – tai trumpos, maždaug pusės metro riedlentės. „Penny board‘ų“ lenta dažniausiai gaminama iš plastiko, užapvalinta priekine ir išlenkta galine dalimi. Šios riedlentės ratukai įprastai yra dideli ir minkšti, todėl riedlentė yra stabilesnė ir geriau sukimba su paviršiumi. Dėl mažo dydžio ir mažo svorio „penny board‘us“ lengva neštis rankose arba krepšyje, o tai gali pasirodyti didelis pliusas, kai riedlentė naudojama kaip transportas.
Apsaugos riedlentininkams
Šalmas padės išvengti rimtų galvos traumų praradus pusiausvyrą, atsitrenkus į atitvarą, rampą ar kietą takelio paviršių. Standartinis apsaugų komplektas tiek vaikams, tiek suaugusiems riedlentininkams – ne tik šalmas, bet ir riešų, kelių, alkūnių apsaugos. Įprastai riedlentininkams skirtos apsaugos yra su plastikinėmis detalėmis, kurios slysdamos grindiniu padeda išvengti tiesioginio smūgio bei apsaugo nuo nubrozdinimų.
Tam tikrais atvejais įtvarus primenančios plastikinės riešo apsaugos gali pasirodyti ne itin patogios. Tuomet verta įsigyti bepirštes ar pirštus dengiančias pirštines su delną, pirštus ir krumplius papildomai apsaugančiais elementais. Ekstremaliai važinėjantiems ar besirūpinantiems savo saugumu, verta apsvarstyti blauzdikaulio apsaugų, specialių paminkštintų šortų poreikį.
Riedlenčių priežiūra
Riedlentės priežiūra nėra sudėtinga, tačiau būtina tam, kad ji ilgiau tarnautų. Svarbu ilgam nepalikti riedlentės lauke ar automobilio bagažinėje. Sudrėkus riedlentei, medinė lenta gali prarasti lankstumą ar net imti skilinėti, o guoliai rūdyti. Riedlentę laikyti patogu specialiame krepšyje-dėkle, kuris apsaugos lentą nuo drėgmės ir dulkių. Kasdienei priežiūrai pakaks nuvalyti lentos paviršių ir ratukus, pašalinti dulkes ir smėlį nuo švitrinio popieriaus sausu šepetėliu. Riedlenčių guolius patariame reguliariai valyti nuo nešvarumų ir sutepti specialiais produktais kas pusmetį. Tam pravers guolių valymo rinkinys, kurį galima įsigyti specializuotoje parduotuvėje perkant riedlentę. Parduotuvėje rasite ir įvairiausių atsarginių dalių, kurių gali prireikti. Riedlenčių ratukai, įvorės, guoliai ar švitrinis popierius pravers ne tik detalėms susidėvėjus.
Jei ketinate pirkti riedlentę, ar prireikė atsarginių detalių, labai kviečiame pasikonsultuoti su mūsų patyrusiais sporto konsultantais! Tai galite padaryti mūsų fizinėje parduotuvėje, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje arba susisiekę nurodytais kontaktais „Kontaktai” skiltyje. Įsigiję mūsų prekes internetu, parduotuvėje Ogmios mieste jas galėsite atsiimti iškart – kad ir tą pačią darbo dieną.