Dviračių dalys  

Rodoma 1 - 45 iš 45 prekių

Plačiąja prasme dviračio dalimis vadinami visi dviračio komponentai, kurie užtikrina jo funkcionavimą, o kartu ir aksesuarai – žibintai, bagažinės, krepšiai ar purvasargiai. Ir jeigu įsigyti dviračio kojelę, ar ne – kiekvieno apsisprendimo reikalas, tai atsarginių pavarų, stabdžių sistemos dalių, padangų ilgainiui prisireikia visiems dviratininkams.

Populiariausios atsarginės dviračių dalys ir detalės

Padangos. Pagrindiniai padangų parametrai yra jų skersmuo ir plotis, nurodomi ant pačios padangos. Renkantis tinkamas dviračio padangas jas reikia derinti prie dviračio tipo ir važiavimo tipo. Greitam važiavimui lygiu keliu ir plento dviračiu tinkamiausios siauros (18-32 mm) ir beveik be protektoriaus padangos. Slėgis jose yra nuo 80 iki 120 psi, kad užtikrintų maksimalų našumą. Bekelėms ir kalvotam reljefui įveikti MTB kalnų dviračiui reikalingos itin plačios, grubaus protektoriaus padangos, užtikrinančios maksimalų sukibimą ir lengvesnį važiavimą. Oras tokiose padangose veikia kaip papildomas amortizatorius, todėl slėgis padangose nedidelis – nuo 25 iki 50 psi. Tuo tarpu gravel/cyclocross dviračiams skirtos padangos bus kažkur per vidurį tarp pentinio ir kalnų dviračio. Jų plotis dažnai apie 32 – 40 cm, o protektorius vidutinio grubumo. Dauguma miesto dviračiams skirtų padangų taip pat pasižymi didesniu pločiu, kad padidintų komfortą važiuojant nelygiomis gatvėmis.
Kai kurios padangos turi žemesnio profilio protektoriaus raštą centre, kad būtų mažesnis pasipriešinimas riedėjimui, o šonuose yra grubesnis protektorius, padidinantis sukibimą ir palengvinantis valdymą posūkiuose.
Padangos su aramidinio pluošto juostele yra atsparesnės pradūrimams. Ant korpuso, tiesiai po padangos protektoriumi, esanti juostelė apsaugo nuo stiklo, vinių ir kitų aštrių šiukšlių, tačiau yra pakankamai lengva, ir nedaro įtakos padangos greičiui ar lankstumui.
Aukštesnis 120 TPI korpusas yra lengvesnis, plonesnis ir galės geriau prisitaikyti prie reljefo formos. Tačiau 60 TPI korpusas yra kiek atsparesnis pradūrimui, trinčiai ir įpjovimams.

Pavarų ir stabdžių sistemos dalys. Reguliarus grandinės keitimas gali pailginti pavarų sistemos tarnavimo laiką. Labai susidėvėjusios grandinės ne tik sulėtina pavarų perjungimą, bet ir daug greičiau sudėvi priekinę žvaigždę ar net galinį žvaigždučių bloką. Grandinės nusidėvėjimui nustatyti galima naudoti specialų matuoklį, o reikiamą grandinės ilgį nustatyti išmatavus senąją.
Tačiau net ir laiku pakeitus grandinę bei tinkamai prižiūrint pavarų sistemą, galinės ir priekinės žvaigždės kada nors susidėvi. Apie susidėvėjusią priekinę žvaigždę arba galinį žvaigždžių bloką dažnai įspėja nudilę dantukai bei slystanti grandinė (jei ji nėra sena). „Pavargus“ priekinei žvaigždei dar gali atsirasti ir šlifavimo garsas, kuris sustiprėja esant apkrovai, kai važiuojama aukštesne pavara. Naujas žvaigždes reikėtų pasirinkti ne tik pagal turimą modelį ar dantukų skaičių, bet ir žvaigždės tvirtinimą.
Reguliariai būtina keisti ir diskinių stabdžių kaladėles. Stabdžių kaladėlės keičiamos, kai švitrinis sluoksnis nusitrina mažiau nei 1 mm.

Kada jau laikas keisti dviračio dalis?

Dviračio dalių prisireikia norint patobulinti sąranką ar papildyti aksesuarais. Išsirinkti „greitesnių“ padangų porą, patogesnę sėdynę, kojelę, žibintą, juostas vairui ar įsigyti specialią pompą. Rėmai ir šakės gali tarnauti visą gyvenimą, tačiau kai kurie komponentai natūraliai dėvisi dėl kasdienio naudojimo. Jei nedegate aistra dviračių remontui, verta žinoti, kas ne visada apie susidėvėjusias dalis praneša nenatūralūs garsai ar žvangėjimas. Todėl paprasčiausias būdas pasirūpinti savo dviračiu – reguliariai naudotis dviračių serviso paslaugomis.

Ką daryti, kad dviratis ilgai tarnautų?

Kad dviratis kuo ilgiau tarnautų būtina reguliariai rūpintis jo švara ir atlikti elementarią „techninę apžiūrą“. Dviračio rėmui, grandinei, žvaigždėms, pedalams, stabdžiams, sėdynei ir kitoms dalims valyti tereikia vandens, kempinės, šepetėlio ir riebalų valiklio (vadinamo „nuriebalintojo“). Venkite naudoti agresyvias ar koroziją skatinančias valymo priemones. Nuvalius dviratį reikėtų sutepti pavarų ir stabdžių sistemos dalis, pedalų mechanizmą ir spynas. Kalbant apie tepalą – daugiau nereiškia geriau. Tepalo perteklių būtina pašalinti, kitaip jis pritrauks daugiau nešvarumų ir neigiamai paveiks pavarų perjungimą.

Dviračių dalis kviečiame pirkti internetu arba mūsų fizinėje parduotuvėje

Jei atėjo metas pirkti atsargines dviračių dalis ar detales, labai kviečiame pasikonsultuoti su mūsų patyrusiais sporto prekių konsultantais. Tai galite padaryti mūsų fizinėje parduotuvėje, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje. Tinkamas dviračio dalis padėsime išsirinkti ir norintiems pirkti internetu. Tereikia susisiekti su mūsų konsultantais skiltyje „Kontaktai” nurodytais būdais. Prekes, užsakytas internetu, fizinėje parduotuvėje galėsite atsiimti jau tą pačią dieną!