Pačiūžos  

Rodoma 1 - 36 iš 36 prekių

Rušiuoti pagal:

Žiemos sportas ant ledo stiprina organizmą, lavina pusiausvyrą, gražina laikyseną ir didina ištvermę. Be visų šių privalumų, čiuožti pačiūžomis yra be galo smagus užsiėmimas vaikams ir suaugusiems. Tereikia išsirinkti tinkamas pačiūžas ir galėsite sportuoti ar leisti laiką ledo arenoje su šeima bet kokiu oru.

Nusprendus įsigyti pačiūžas, pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jos gaminamos dviejų pagrindinių tipų – ledo ritulio ir dailiojo čiuožimo (figūrinės). Jei planuojate žaisti ledo ritulį, su dailiojo čiuožimo pačiūžomis to padaryti nepavyks, ir atvirkščiai. Nes skirtingų tipų pačiūžų batų ir pavažų konstrukcija pritaikyta konkrečiai veiklai. Jei neketinate sportuoti, tuomet laisvalaikį ant ledo puikiai praleisite dėvėdami bet kurio tipo pačiūžas, skirtas mėgėjams ar pradedantiesiems. Tokių pačiūžų batai įprastai būna mažiau standūs ir suteikia mažesnę kontrolę nei reikia profesionalams. Kita vertus, tokie batai yra patogesni, o pačios pačiūžos dažnai kainuoja pigiau. Tiek ledo ritulio, tiek figūrinės pačiūžos gaminamos vyrams, moterims ir vaikams. Svarbu atkreipti dėmesį, kad jos skirsis ne tik dydžių pasirinkimu, bet ir fiziologinius skirtumus atliepiančiomis savybėmis.

Svarbu pasirinkti tinkamą pačiūžų dydį

Galima rasti įvairiausios informacijos apie tai, kaip išsirinkti tinkamą pačiūžų dydį. Sporto mokyklų specialistai sutaria, kad pačiūžų dydį reikia rinktis pagal savo batų dydį, ir jos jokiu būdu neturi būti keliais dydžiais didesnės. Svarbiausia, kad pėda neslankiotų bate, bet ir nebūtų įsprausta. Todėl geriausias būdas išsirinkti tinkamus pačiūžų batus – juos pasimatuoti. Matavimosi metu apsiavus batą ir pirštus paslinkus į jo priekį, už kulno turėtų likti šiek tiek vietos (maždaug per pirštą). Suvarsčius batus, kulnas turi būti įtvirtintas ir nesikilnoti.

Tinkamai prižiūrimos pačiūžos tarnaus ilgiau

Kartas nuo karto būtina pagaląsti pačiūžų pavažas. Ašmenų pagalba ir čiuožiama, ir stabdoma, tad kuo jie aštresni, tuo geriau sukimba su ledu ir atlieka savo funkcijas. Atšipusiais ašmenimis čiuožti bus taip pat sudėtinga, kaip ir netinkamai pagaląstais. Specialistai pačiūžų galandimui naudoja tam sukurtas stakles, todėl geriau šį darbą patikėti jiems. Kad pavažos kuo ilgiau išliktų aštrios, einant kietu paviršiumi iki ledo, reikėtų jas uždengti specialia plastikine pačiūžų ašmenų apsauga. Po čiuožinėjimo pavažas būtina švariai nuvalyti ir nusausinti, o pasibaigus sezonui sutepti plonu riebalų sluoksniu – taip apsaugant nuo rūdijimo. Sausoms ir švarioms pačiūžoms transportuoti ir laikyti puikiai tinka slidinėjimo batų dėklai.

Jei nusprendėte įsigyti pačiūžas, kviečiame apsilankyti mūsų fizinėje parduotuvėje Ogmios mieste, Vilniuje. Patyrę žiemos sporto konsultantai mielai padės išsirinkti jums tinkamiausią pačiūžų porą. Konsultacijas teikiame ir norintiems pirkti internetu. Susisiekti galima skiltyje „Kontaktai” nurodytais būdais.

Visas prekes turime sandėlyje, todėl įsigiję jas internetu, mūsų fizinėje parduotuvėje atsiimti galėsite tą pačią dieną.