Longboardai  

Rodoma 1 - 26 iš 26 prekių

Rušiuoti pagal:

Yra sandėlyje

„Longboard‘ais“ vadinamos riedlentės, kurios yra ilgesnės ir platesnės nei įprastinės. Jos tinka manevringiems pasivažinėjimams mieste, slydimui nuokalnėmis ar net triukams, panašiems į daromus įprasta riedlente. Važinėjimosi „longbord‘u“ būdą nulemia jos dalių techninės charakteristikos.

„Longboard“ riedlenčių ypatumai

„Longboard‘o“ lentos ilgis gali būti nuo 31 colio (78,74 cm) iki 50 colių (127 cm), ir kuo jis didesnis, tuo daugiau suteikia stabilumo važiuojant. Daugumos „longboard‘ų“ platformos yra nuo 7 colių (17,78 cm) iki 10 colių (25,4 cm) pločio. Lentos plotis turėtų atitiktų batų dydį, tačiau kiek platesnė lenta rieda stabiliau, riedlentininkas turi daugiau erdvės pajudėti ant lentos.

„Longboard‘o“ lenta gaminama presuojant vienos ar kelių rūšių didelio tankio medienos sluoksnius. Kokybiškiems „longboard‘ams“ naudojama kanadietiško ar rusiško klevo, bambuko ar net vyšnios mediena. Sluoksnių skaičius gali būti nuo 5 iki 13, bet paprastai naudojami 7 ar 9 sluoksniai. Sluoksnių skaičius ir medienos rūšis turi įtakos lentos svoriui, lankstumui ir važiavimo savybėms.

Riedėjimui įtakos turi važiuoklės (ratų ir lentos jungties) plotis, o kartu ir jos svoris, montavimo būdas ir centrinės ašies (kingpin) padėtis. Didžiąja dalimi važiuoklės plotis priklauso nuo lentos pločio. Populiariausias „longboard‘ų“ važiuoklės plotis yra nuo 150 mm iki 180 mm, tačiau esama modelių ir siauresne važiuokle. Platesnė važiuoklė užtikrina stabilumą važiuojant didesniu greičiui, tam tikrais atvejais padeda išvengti rato ir platformos susilietimo posūkiuose. Tačiau kuo platesnė važiuoklė, tuo mažesnis ratų sukibimas su danga.

Tradicinis važiuoklės montavimo būdas yra pritvirtinant ją prie lentos iš apačios. Riedant nuo kalno ar atliekant slydimus paprasčiau kontroliuoti riedlentę, kurios platforma yra arčiau žemės. Tokiu atveju patogesnis „longboard‘as“, kurio važiuoklės atraminė plokštė pritvirtinta lentos viršuje.

Standartinio tipo riedlenčių pakabos centrinė ašis yra nukreipta į vidų (traditional kingpin). Tokia važiuoklė turi platų posūkio spindulį ir naudojama važiuojant nedideliu greičiu. Daugumos „longboard‘ų“ važiuoklės ašis yra labiau statmena lentai (reverse kingpin), tuomet lengviau suvaldyti riedlentę įsibėgėjant, sklandžiai ir greitai pasukti važiuojant didesniu greičiu.

„Longboard‘ų“ ratų skersmuo yra nuo 60 mm iki 75 mm. Mažesni ratai įprastai montuojami prie trumpesnių lentų, o didesni ratai labiau skirti didesniam greičiui, tačiau jie įsibėgėja lėčiau. Minkštesni ratai (apie 78 A kietumo vienetų) labiau slopina vibracijas dėl kelio nelygumų ir geriau sukimba su kelio danga, užtikrindami sklandesnį „logboard‘o“ važiavimą. Kietesni ratai (virš 86 A kietumo) yra geresni greičiui ir manevringumui.

Kaip išsirinkti „longbord‘ą“?

Ar su „longboard‘u“ bus patogiau važinėtis ar atlikti triukus, priklauso ne tik nuo išvardintų parametrų, bet ir nuo lentos formos, profilio, lankstumo. Triukams („freestyle“ važiavimui) vertėtų rinktis lanksčią ar vidutinio lankstumo, simetrišką, tiesaus profilio, trumpesnę riedlentę kietesniais ir mažesniais ratais ir „kick tale‘u“ (į viršų užriestu vienu ar abiem galais).

Greičiui, nuokalnėms („downhill“ stiliui) ir slydimams („freeride“) bus skirta mažo lankstumo riedlentė žemyn išlenktu profiliu, ilga lenta, didesniais ir kietesniais ratais. Tokios riedlentės neretai gaminamos su platesne važiuokle ir išpjovomis ties ratukais, kad staigiuose posūkiuose ratai nesiliestų su lenta.

Komfortui ir stabilumui užtikrinti, pradedantiesiems, ilgiems pasivažinėjimams „carving“ ir „cruizer“ stiliumi tiks lanksti, aukštyn išlenktu profiliu, ilgesnė ir platesnė riedlentė su minkštais ir dideliais ratukais.

Sunku išsirinkti „Longboard‘ą” internetu - kviečiame pasikonsultuoti

Ir visgi asmeninis pasirinkimas yra didelis veiksnys, nes rinkoje esama daug riedlenčių formų ir parametrų kombinacijų. Tad, jei nusprendėte pirkti „longboard‘ą“, labai kviečiame pasikonsultuoti su mūsų patyrusiais sporto konsultantais! Tai galite padaryti mūsų fizinėje parduotuvėje, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje, o perkant internetu – susisiekę nurodytais mūsų kontaktais skiltyje „Kontaktai“.

Visas siūlomas prekes turime sandėlyje, todėl užsakę internetinėje parduotuvėje, Ogmios mieste atsiimti jas galėsite tą pačią dieną.