Elektriniai dviračiai  

Rodoma 1 - 2 iš 2 prekių

Elektriniai dviračiai – tai tarsi įprasti dviračiai, tik su pedalus padedančiu minti asistentu. Elektrinė dviračio dalis (variklis ir akumuliatorius / baterija) yra skirta žmogaus galiai padidinti, bet ne pakeisti. Šio dviračio pedalus galima minti ir be variklio pagalbos. Prireikus variklio, galia padeda įveikti stačias įkalnes, stiprų priešpriešinį vėją ar numinti didesnius atstumus. Elektriniai dviračiai neteršia aplinkos, nesukelia parkavimosi problemų, važiuojant juo išvystyti ir palaikyti greitį reikia daug mažiau pastangų. Su jais įmanoma viskas – ir greitas mynimas į darbą net nesukaitus, ir sportiškas važiavimas siekiant rezultatų. Elektrinis dviratis – tai taip pat puiki alternatyva žmonėms, turintiems tam tikrų negalavimų, dėl kurių sudėtinga važinėti klasikiniu dviračiu.

Elektrinių dviračių tipai

Tam tikra prasme elektrinius dviračius galima suskirstyti į kalnų (MTB), miesto, hibridinius ir kitus tradicinius dviračių tipus. Kaip tradicinio, taip ir elektrinio dviračio tipo pasirinkimas priklauso nuo kiekvieno individualių poreikių bei vietovės, kurioje planuojama važinėtis. Asmeniniai prioritetai svarbūs ne tik pasirenkant rėmo medžiagiškumą, stabdžių ar pavarų sistemas, ratus, padangas, bet ir elektrinę dalį.

Kaip išsirinkti geriausią (tinkamiausią) elektrinį dviratį?

Renkantis elektrinį dvirati reikėtų atkreipti dėmesį į jo svorį. Elektrinis dviratis gali būti gerokai sunkesnis už panašų neelektrinį dėl papildomo variklio ir baterijos svorio. Dauguma elektrinių dviračių gali sverti iki 25 kg. Nors važiuojant tai neturi itin daug reikšmės, tačiau norint panešti dviratį ar įkelti jį į automobilį gali būti keblu. Tuomet verta paieškoti modelio, kuris dėl tobulesnės technologijos baterijos, variklio ir pavarų bloko bus apie 40% lengvesnis nei vidutinis, ir svers iki 15 kg.

Svarbus elektrinio dviračio komponentas yra jo variklis, kuris gali būti montuojamas dviračio centre, priekiniame ar galiniame rate. Šiuolaikiniuose modeliuose varikliai dažniausiai montuojami dviračio centre ties švaistikliu. Jie yra pakankamai galingi, patikimi, tačiau nedideli ir natūraliai įsilieja į rėmo dizainą. Varikliai taip pat gali skirtis savo galia ir iš esmės kuo ji didesnė, tuo didesnį greitį pavyks išvystyti, daugiau pagalbos gaus dviratininkas. Gali atrodyti, kad 500 W ar net 1000 W galios varikliai yra privalumas. Tačiau yra ne visai taip. Itin galingas variklis apsunkins dviračio rėmą, neadekvačiai eikvos bateriją ir, įjungus pagalbos režimą, sukurs „rovimo iš vietos“ jausmą. Be to, remiantis Europos Sąjungos reikalavimais, elektrinio dviračio galia neturėtų būti didesnė nei 250 W, o jo pagalba pasiekiamas didžiausias greitis – 25 km per valandą. Žinoma, elektriniu dviračiu galima minti ir greičiau, tačiau tuomet teks pasikliauti tik savo kojomis.

Dviračio variklį energija aprūpina jo baterija, kuri gali būti beveik nepastebimai įmontuota į dviračio rėmą arba tvirtinama dviračio gale. Renkantis elektrinį dviratį, kaip ir bet kurį kitą elektroninį prietaisą, dažnam kyla klausimas, kiek ilgai veiks jo baterija. Kiek toli dviratis gali nuvažiuoti vienu baterijos įkrovimu, nemaža dalimi priklauso nuo baterijos talpos, matuojamos vatvalandėmis (Wh). Kuo didesnė baterijos talpa, tuo ilgesnį atstumą galima juo įveikti. Standartinis, tiesa kokybiškas, elektrinis dviratis su 320 Wh ličio jonų baterija gali nuvažiuoti 120 km vienu įkrovimu. Kokį nuotolį įveiks elektrinis dviratis taip pat priklauso ir nuo išorės sąlygų – maršruto kalvotumo, dviratininko svorio, vairuotojo pastangų minant pedalus ir variklio pagalbos.

Kuo daugiau pagalbos variklis teikia dviratininkui, tuo labiau eikvojasi baterija. Dviratis su keliais skirtingais asistavimo (pagalbos) režimais leis pasirinkti reikiamą galios lygį ir pasirinkti norimą važiavimo stilių, intensyvumą ir greitį. Važiuojant taupiausiu režimu variklis teiks mažiausiai pagalbos, todėl sunaudos mažiausiai baterijos energijos ir bus galima nuvažiuoti didesnį atstumą. Važiuojant į statų kalną ir norint kad minti būtų maksimaliai lengva, įjungtas didžiausios galios režimas suteiks daugiausiai pagalbos, bet greičiau eikvos akumuliatorių. Elektriniai dviračiai patogus tuo, kad net ir išsekus baterijai jais galima važiuoti įprastai minant pedalus. O modeliai, kuriuose elektrinės dalies valdymą galima susieti su specialia programėle, palaipsniui „išmoksta“ patys parinkti tinkamą ar padeda suplanuoti efektyvų ir baterijos energiją tausojantį režimą.

Kaip ir įprasto, taip ir elektrinio dviračio pasirinkimą lemia tinkamas rėmo dydis. Per didelis arba per mažas rėmas gali sugadinti važiavimo dviračiu malonumą. Neįmanoma mėgautis pasivažinėjimu, jei sunku pasiekti vairą arba atrasti patogią važiavimo padėtį. Renkantis dviračio dydį patariama peržiūrėti gamintojų rekomendacijas ar net išbandykite dviratį tiesiog parduotuvėje.

Kainos ir galimybė pirkti išsimokėtinai

Elektrinio dviračio kaina labiausiai atspindi variklio bei baterijos tarnavimo laiką bei efektyvumą, dviračio svorį, dalių bei išmaniųjų komponentų kokybę. Tačiau geriausias būdas išsiaiškinti, kuris elektrinis dviratis jums yra tinkamiausias, yra pirmiausia pagalvoti apie tai, kokiu būdu ir kaip dažnai norite važinėti. Tai suteiks jums teisingą supratimą, kokio elektrinio dviračio ir funkcijų jums reikia, o tuomet galėsite peržiūrėti savo parinktis pagal kainą.
Kokybiškas ir ilgaamžis elektrinis dviratis dažnu atveju yra nepigus pirkinys, todėl verta apsvarstyti galimybę dviratį įsigyti išsimokėtinai. Terrasport Vilnius parduotuvėje dviračius galite įsigyti ir išperkamosios nuomos būdu. Sudarę lizingo sutartį, dviratį atsiimsite iškart, o už jį mokėsite pasirinkto dydžio dalimis pagal sutartą grafiką.

Pirkimas internetu ir pristatymas visoje Lietuvoje

Terrasport.lt internetinė parduotuvė – puikus būdas nusipirkti elektrinį dviratį taupantiems laiką. Norimą modelį užsisakyti galite vos keliais mygtuko paspaudimais nesvarbu kur esate – Kaune, Panevėžyje, Kėdainiuose ar Druskininkuose. Prekes pristatome visoje Lietuvoje. Visas siūlomas prekes turime sandėlyje, todėl užsisakę jas internetinėje parduotuvėje, Ogmios mieste atsiimti jas galėsite tą pačią dieną. Jei kiltų abejonių kokį dviratį pasirinkti, labai kviečiame pasikonsultuoti su mūsų patyrusiais konsultantais! Tai galite padaryti mūsų fizinėje parduotuvėje, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje, o perkant internetu – susisiekę „Kontaktai” skiltyje nurodytais mūsų kontaktais.