Kalnų (MTB) dviračiai  

Rodoma 1 - 40 iš 40 prekių

Rušiuoti pagal:

Kalnų dviračių konstrukcijoje viskas numatyta tam, kad būtų galima lengvai įveikti kalnuotas vietoves ir skirtingos dangos bekeles. MTB rėmas, platus ir tiesus vairas, pavaros, reguliuojami amortizatoriai, plačios grublėtos padangos ir kiti elementai pritaikyti atlaikyti dideles vibracijas ar net smūgius važiuojant. Itin didelio pravažumo kalnų dviračiai lengvai įveiks smėlį, purvą, balas, išsikišusias medžių šaknis ir kitus kelio nelygumus. Tačiau jie nėra skirti lygioms ilgoms trasoms ar atpalaiduojančiam lengvam pasivažinėjimui. Gerą sukibimą užtikrinančios padangos sukelia didesnį pasipriešinimą minant, o sportinė sėdėsena palinkus į priekį gali varginti. Kalnų dviratis skirtas tiems, kas nori užkariauti net pėsčiomis sunkiai įveikiamas trasas.

Į ką atsižvelgti renkantis kalnų dviratį?

  • Kokybiškų kalnų dviračių rėmai dažniausiai gaminami iš aliuminio lydinių ar anglies pluošto. MTB dviratis aliuminiu rėmu bus patvarus, pakankamai lengvas ir tikėtina kainuos pigiau. Vis tik anglies pluošto rėmas žymiai labiau sumažina dviračio svorį ir geriau slopina vibracijas važiuojant nelygiais takais, tačiau dažnai padidina kainą. Daugelis dviratininkų jaučiasi geriau ir patogiau ant dviračio anglies pluošto rėmu, ypač „lipant“ į įkalnę ar važiuojant ilgus atstumus. Kitą vertus, aliuminio rėmų fanai tvirtina, kad didesnis svoris suteikia šiek tiek papildomos jėgos, kuri naudinga važiuojant nuokalne.
  • Rėmo geometriją apibūdina daugybė matmenų ir visi jie turi įtakos dviračio pravažumui, stabilumui arba manevringumui. Kuo didesnė ratų bazės (atstumas nuo vieno rato centro iki kito) ar atstumas tarp švaistiklio ir galinio rato centro, tuo dviratis stabilesnis ir mažiau manevringas. Kuo didesnis švaistiklio aukštis nuo žemės, tuo didesnis dviračio pravažumas. Niuansų išties daug, bet pradėti reikėtų nuo tinkamo dydžio rėmo pasirinkimo pagal būsimo savininko ūgį.
  • Reikšmingas faktorius renkantis kalnų dviratį yra ratų skersmuo ir padangų plotis. Mažo skersmens ratlankiai (26 colių) ir trumpesni stipinai reiškia, kad ratai gali būti lengvesni ir jautresni nei kitų dydžių. Jei norite vikraus dviračio, kuris padėtų įveikti vingiuotus takus – mažesni ratai yra jūsų pasirinkimas. Kuo platesnės kalnų dviračio padangos (gali būti nuo 44 mm iki 60 mm), tuo lengviau įveiksite slidaus purvo įkalnę ar nestabilaus grunto ruožus.
  • Dviračio amortizacijos sistema užtikrina geresnį valdymą akmenuotuose ar duobėtuose vietovėse ir yra vienas iš daugelio veiksnių, prisidedančių prie jūsų važiavimo malonumo. „Hardtail“ kalnų dviračiai turi amortizuojančią šakę priekyje, o jų galinė dalis yra standi. Dėl šios konstrukcijos kalnų dviračiai be galinio amortizatoriaus yra veiksmingesni važiuojant nelygesniu reljefu ir suteikia tam tikrą komfortą dėl amortizuojančios priekinės dalies. Kalnų dviračių modelių esama ir be amortizuojančios šakės („Rigid“), arba pilnos amortizacijos („Full suspension“). Amortizatoriai sumažina greitį važiuojant keliu, tačiau padidina greitį važiuojant per kliūtis.
  • Galima teigti, kad stabdžiai yra vienas iš svarbiausių komponentų, į kurį reikia atsižvelgti perkant dviratį. Jie ne tik visiškai sustabdo, bet ir užtikrina greičio kontrolę trasose. Diskiniai stabdžiai yra akivaizdžiai mėgstami kalnų dviratininkų, nes užtikrina greitą reagavimą ir didelę stabdymo galią.
  • Kalbant apie kalnų dviračių pavaras, kuo platesnis jų diapazonas, tuo daugiau „pagalbos“ jausite tiek važiuojant į kalną, tiek nuo jo. Daug žemų pavarų prisireikia važiuojant nestabiliu gruntu. MTB dviratis su viena priekine žvaigžde ir plataus diapazono galiniu žvaigždžių bloku – tai naujausia tendencija. Tokia pavarų sistema mažina dviračio svorį ir taupo eksploatacines išlaidas, tačiau išlaiko klasikinei sistemai analogišką pavarų pasirinkimą.

Kalnų dviračių kainos ir pirkimas internetu

MTB (kalnų) dviračių kainą lemia jo komplektacija ir komponentų kokybė. Tačiau, jei nesate profesionalas, jokiu būdu nereiškia, kad pigiau įsigytas mėgėjiškas kalnų dviratis teiks mažiau malonumo ar tarnaus prasčiau. Svarbu gerai apgalvoti savo poreikius, pasikliauti specialistų patarimais ir patikimais gamintojais. Jei nusprendėte pirkti kalnų dviratį, labai kviečiame pasikonsultuoti su mūsų patyrusiais sporto konsultantais! Tai galite padaryti mūsų fizinėje parduotuvėje, įsikūrusioje Ogmios mieste, Vilniuje, o perkant internetu - susisiekę „Kontaktai” skiltyje nurodytais mūsų kontaktais. Visas siūlomas prekes turime sandėlyje, todėl užsisakę jas internetinėje parduotuvėje, Ogmios mieste atsiimti jas galėsite tą pačią dieną.