Kaip pakeisti paspirtuko švitrinį popierių (ang. grip tape)

Pakeisti paspirtuko švitrinį popierių yra net keletas būdų. Iš pirmo žvilgsnio, tai gali atrodyti gana sudėtinga, bet žinant kaip tai padaryti, procesas nebus toks gąsdinantis. Klijuojant naują švitrinį popierių visada stenkitės, kad jis dengtų visą paspirtuko platformos plotą ant kurio stovite. Papasakosime porą būdų, kaip tvarkingai ir kokybiškai pakeisti švitrinį popierių.

Jums reikės kelių dalykų:

 •         Naujo švitrinio popieriaus (grip tape‘o)
 •         Statybinio feno (tiks ir plaukų)
 •         Valiklio (tinka skiediklis)
 •         Žirklių arba popieriaus peilio

I būdas – paspirtuko švitrinio popieriaus keitimas pagal šabloną

 1.      Pirmas dalykas ką reikėtų padaryti, tvarkingai pašalinti seną švitrinio popieriaus juostą nuo paspirtuko platformos. Tai bus padaryti daug lengviau, jeigu pakaitinsite paviršių statybiniu fenu. Klijai laikantys švitrinį popierių suskystės ir tada nesunkiai nulupsite visą juostą vienu ypu. Nuimdami seną švitrinį popierių neskubėkite, lupkite jį lėtai ir tolygiai, kad išsaugoti nesuplyšusį. Vėliau jo dar prireiks.
 2.      Toliau, skiedikliu nuvalykite paspirtuko platformą, ji turi būti idealiai švari nuo senų klijų likučių, dulkių, parafino ir kitokio purvo.
 3.      Nuklijuotą švitrinį popierių užklijuokite ant naujo švitrinio popieriaus lapo nugarėlės. Taip gausite idealų trafaretą, pagal kurį išsipjausite ar išsikirpsite paspirtuko platformai tinkantį švitrinį popierių.
 4.      Nuklijuokite apsauginį popierių nuo švitrinio popieriaus ir tiksliai užklijuokite ant paspirtuko. Neskubėkite prispausti iš karto viso lapo, kadangi pirmu bandymu galite nepataikyti užklijuoti idealiai tiksliai. Jeigu matote, kad švitrinį popierių klijuojate šiek tiek nelygiai, nulupkite ką tik priklijuotą galą ir perklijuokite tiesiai.
 5.      Pabaigai kruopščiai apžiūrėkite visus švitrinio popieriaus kraštus, kad būtų gražiai prisiklijavę. Galite kraštus patrinti kokiu nors metaliniu įrankiu, taip garantuotai priklijuosite visus kraštus.

 

II paspirtuko švirtinio popieriaus keitimas klijuojant visą lapą

 1.      Kaip ir buvo aprašyta pirmame variante, viskas prasideda taip pat. Pirmiausia reikėtų tvarkingai pašalinti seną švitrinio popieriaus juostą nuo paspirtuko platformos. Pakaitinsite paviršių statybiniu fenu. Klijai laikantys švitrinį popierių suskystės ir tada nesunkiai nulupsite visą juostą vienu ypu. Nuimdami seną švitrinį popierių neskubėkite, lupkite jį lėtai ir tolygiai.
 2.      Toliau, skiedikliu nuvalykite paspirtuko platformą, ji turi būti idealiai švari nuo senų klijų likučių, dulkių, parafino ir kitokio purvo.
 3.      Išimkite paspirtuko galinį ratuką ir stabdį. Ąšelę, varžtus ir tarpines susidėkite tvarkingai, kad nepamestumėte.
 4.      Nulupkite apsauginį popierių nuo naujo švitrinio lapo ir užklijuokite jį nuo platformos kakliuko iki pat paspirtuko galo.
 5.      Kokiu nors metaliniu įrankiu (raktu, žirklėmis, atsuktuvu) patrinkite užklijuotą švitrinį popierių  visu paspirtuko platformos perimetru. Taip išryškės visi platformos kontūrai.
 6.      Popieriaus peiliu apipjaukite perteklinį švitrinį popierių visu perimetru. Taip gausite iki pat kraštų švitriniu popieriumi apklijuotą paspirtuko platformą.
 7.      Pabaigai kruopščiai apžiūrėkite visus švitrinio popieriaus kraštus, kad būtų tvarkingai prisiklijavę. Dar kartą patrinkite metaliniu įrankiu visą perimetrą, taip būsite tikri, kad popierius nepradės luptis.

 

Štai ir viskas. Paspirtuko švitrinio popieriaus keitimas nors ir kruopštus, bet nesudėtingas darbas. Paspirtukas atrodys atjaunėjęs, o jūs važiuosite saugiau ir galėsite drąsiau bandyti naujus triukus. Jei visgi šis darbas jums atrodo per sudėtingas, kreipkites į Terrasport meistrus.

Terrasport servisas