Į Lietuvą atkeliavus kalendoriniam pavasariui, oras už lango džiugina vis dažniau ir žinoma kviečia vis daugiau laiko praleisti lauke pramogaujant bei aktyviai leidžiant laiką su vaikais. Na, o viena iš smagiausių transporto priemonių vaikams – paspirtukas, pelnytai užkariaujantis vis didesnį ratą gerbėjų tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Terrasport ekspertai rekomenduoja tėveliams prie šios transporto priemonės mažuosius pratinti jau nuo 1,5 -2 metų amžiaus ir vardina jos teikiamus privalumus:

Pusiausvyros ir koordinacijos lavinimas

Pajudėti iš vietos su paspirtuku, žinoma, reikalingas atsispyrimas koja, tačiau tolimesniam jo valdymui ir manevravimui – būtinas gebėjimas išlaikyti pusiausvyrą. Paspirtukai gerina koordinaciją, bet kuriame amžiuje, bet ypatingai svarbu ją lavinti nuo mažų dienų kai vaikai dar tik mokosi kaip teisingai balansuoti naudojat savo kūno svorį.

Motorikos vystymas

Kūno motorikos vystimas ankstyvame amžiuje leidžia vaikams tapti labiau nepriklausomiems, pasineriant į tyrinėjimų, kūrybiškumo ir mokymosi pasaulį. Būtent paspirtuko pagalba vystomos abi motorikos rūšys.

 

Pasitikėjimo savimi ugdymas

Paprastai vaikai labai greitai perpranta riedėjimo paspirtuku technikas, o įvaldžius riedėjimą auga pasitikėjimas savimi. Tai skatina su tokiu pačiu pasitikėjimu išbandyti naujas veiklas, nesibaiminat nesėkmės.

 

Saugumo samprata

Tiek riedant riedučiais ar riedlente, tiek paspirtuku yra rekomenduojama dėvėti šalmą, o patiems mažiausiems patartina naudoti ir alkūnių bei kelių apsaugas. Riedėdami paspirtuku vaikai pradeda daugiau suprasti apie apsaugų svarbą saugantis nuo susižeidimo ir pasėkmes jų nenaudojant.

 

Riedėjimo džiaugsmas

Na ir žinoma – svarbiausia - vaikai tiesiog dievina paspirtuko teikiamą sklandaus riedėjimo ir laisvės pojūtį! Tad paspirtukas neabejotinai bus puiki dovana Jūsų mažiesiems ir ypač pravers tėveliams, kuriems sunku motyvuoti savo atžalas pajudėti gryname ore.