Kaip pakeisti paspirtuko rankenas

Paspirtuko rankenų keitimas gali sukelti daug vargo, nors žinant kaip tai padaryti užtruksite vos keletą minučių ir net nesušilsite.

Senų rankenų nuėmimas

Įsigijus naujas rankenas ir norint pakeisti senas, visų pirma teks pašalinti pastarąsias. Pradėti reikėtų nuo rankenų galų išėmimo. Pabandykite stipriai suimti rankenos galą ir sukamuoju judesiu jį ištraukti iš vairo galo. Jeigu rankenos galas stipriai įstrigęs, suimkite jį replėmis ir traukite iš paspirtuko vairo. Kartais nutinka taip, kad vairo rankenų galų platesnioji dalis tiesiog nuplyšta, o viduje lieka dalis plastiko. Tokiu atveju išlupkite jį iš ten su atsuktuvu ar kitu lonu metaliniu įrankiu. Jeigu to padaryti niekaip nepavyksta, atsuktuvo ir plaktuko pagalba įstumkite plastiko likutį gilyn į vairą, kad jis netrukdyti įdėti naujo paspirtuko vairo galo.

Toliau seka pačių rankenų nuėmimas. Jeigu nenorite išsaugoti senųjų, galite tiesiog jas pašalinti nukirpdami žirklėmis arba perpjaudami peiliu. Užtruksite vos kelias akimirkas. Jeigu senosios rankenos dar geros ir naudosite jas ant kito paspirtuko ar norite atiduoti draugui, teks jas nuimti gražiai ir nesugadinant. Tam prireiks paprasčiausio plaukų lako. Atraitokite guminę rankeną ir užpurkškite šiek tiek lako ant vairo. Jis veiks kaip lubrikantas. Rankenas nuiminėkite sukdami jas tai į vieną pusę, tai į kitą. Rankenos lengvai nuslys nuo paspirtuko vairo.

Naujų rankenų uždėjimas

Norint uždėti rankenas iš esmės turite padaryti tą patį, tik atvirkštine tvarka. Į paspirtuko rankenų vidų iš abiejų galų įpurkškite plaukų lako. Sekantis žingsnis – užmaukite jas ant vairo. Bus lengviau jei tai darysite sukamaisiais judesiais. Uždėjaus naujas rankenas ant paspirtuko patartumėme su juo nevažinėti bent keletą valandų. Jei čiupsite jį iškart važiuoti, plaukų lakas rankenose dar nebus sudžiūvęs ir jos suksis ant vairo. Toliau reiks sudėti vairo galus. Įdėkite juos į vairo galus ir plaktuku (geriau guminiu) sukiškite juos į paspirtuko vairą. Jeigu turimi vairo galai yra per ploni ir nesilaiko jūsų vaire, galite juos apsukti elastinga lipnia juosta, pvz. elektriko izoliacija. Jeigu turimi vairo galai per stori ir netelpa į vairą, išpjaukite šiek tiek plastiko (1-2 mm) iš į vairą sulendančios dalies. Taip į vairą sulendanti dalis galės susispausti.

Tikimės, kad šis straipsnis padės jums be vargo atnaujinti savo paspirtuką. Jeigu kylą klausimų ar jums reikalinga pagalba, Terrasport meistrai pasiruošę jums padėti.

 Terrasport servisas