Kalnų slidės  

Rodoma 1 - 78 iš 78 prekių

Rušiuoti pagal:

Suaugusieji žiemos bei sniego laukia ne ką mažiau nei vaikai. Šaltuoju metų laiku, žmonėms, propaguojantiems aktyvų laisvalaikį, slidinėjimas neabejotinai yra viena mėgiamiausių žiemos pramogų. Sniego paruoštos trasos ir geros nuotaikos nepakaks. Būtinas ir tinkamas inventorius, tai yra slidės. Kalnų slidės, priklausomai nuo to, kokiose trasose ar sąlygose esate linkę slidinėti skirstomos į keletą tipų:
“All mountain” kaip ir sufleruoja pavadinimas yra universalios, skirtos čiuožti įvairiomis sąlygomis - paruoštoje trasoje, per sniego gūbrius ar išbandyti savo įgūdžius nesudėtingoje bekelėje. Šio tipo slides renkasi dauguma žiemos sporto entuziastų.
Sportikškensės “Race” kategorijos slidės skirtos slamomui, slalomui gigantui ar downhilui, t.y. greitajam nusileidimui yra siauresnės, itin kietos ir tikslios. Šiomis slidėmis dažniausiai čiuožia sportuojantys ar puikią slidinėjimo techniką ir patirtį turintys žmonės.
“Freeride” tipo slidės yra gerokai platesnės, ilgesnės ir santykinai minkštos. Jos nėra itin tiksliai valdomos, tačiau puikiai plukdo jus gilaus sniego paviršiumi ir amortizuoja sniego kupstus.
“Freestyle” tipo slidės yra abiem riestais galais ir išcentruota apkausto pozicija. Tai leidžia slidėmis čiuožti tiek veidu, tiek nugara į priekį bei atlikti įvairius triukus ir apsisukimus.
“Backcountry” arba “Touring” tipo slidės yra turistinis variantas, skirtas kopti į snieguotus kalnus ir paskui leistis šlaitais. Ant šių slidžių montuojasi specialus kilimėlis (kailis), kuris neleidžia slidėms praslysti kopiant į įkalnę. Šioms slidėms naudojami ir tam skirti specifiniai apkaustai bei batai.

Kaip teisingai išsirinkti kalnų slides?

Norint, kad slidinėjimas teiktų malonumą, kalnų slidės privalo būti kokybiškos bei atitikti jūsų slidinėjimo būdą, stilių, įgūdžių lygį, slidininko kūno sudėjimą (ūgį, svorį) ir pan.

Slidžių ilgis

Statistiniam slidininkui mėgėjui derėtų rinktis 10-20 cm trumpesnis už slidinėjančio ūgį. Pradedantiesiems rekomenduojamos trumpesnės slidės, jomis bus lengviau manevruoti. Tačiau jeigu jūsų slidinėjimo įgūdžiai itin geri, nebijokite ir ilgesnių slidžių, jos bus stabilesnės ir tiksliau valdomos. “Freeride” stiliui rekomenduojamos slidės viršijančios žmogaus ūgį, “Freestyle” tipo slidės turėtų būti daugmaž jūsų ūgio.

Slidžių plotis

Slidžių plotis, įprastai matuojamas siauriausiame slidžių vidurio taške – kriterijus, įtakojantis šių manevringumą. Siauresnės slidės leis greičiau pasisukti, tuo tarpu plačios pasitarnaus čiuožiant puriu sniegu ar sustumtais sniego gūbriais.

Slidžių kietumas

Kalnų slidės sudarytos ir skirtingų medžiagų sumuštinio. Jame gali būti medis, užpildo puta, stiklo pluoštas, anglies pluoštas, titano lakštai ir t.t. Nuo slidės konstrukcijos priklauso jos kietumas arba standumas. Nuo to ant kiek slidė yra kieta priklauso jos valdymo tikslumas. Iš kitos pusės, kieta slidė yra labai neatlaidi jūsų slidinėjimo technikos klaidoms. Dėl to pradedantiems ir lėtesniems slidininkams rekomenduojamos minkštesnės slidės, o patyrusiems ir greitesniems - kietesnės. Tiesa, jokio slidžių kietumo indekso nėra, tad geriausia konsultuotis su profesionaliais pardavėjais ar pasidomėti gamintojo teikiama informacija.

Slidžių posūkio spindulys (radiusas)

Posūkio spindulį lemia jos geometrija, tai yra slidės viršutinės, vidurinės bei apatinės dalies ploto santykis. Kuo slidės vidurinė dalis, lyginant šią su viršutine ir apatine, yra siauresnė, tuo posūkio spindulys yra trumpesnis, o šoninis slidės išlenkimas – didesnis. Tokios kalnų slidės leis atlikti staigius ir trumpus posūkius. Slidės su didesniu radiusiu trasą pjaus ilgesniu lanku.

Kalnų slidžių pirkimas internetu

Niekada nepirkite slidžių internetu, jeigu neturite žinių apie šį sporto inventorių. Patyrę konsultantai padės jums padaryti tinkamą pasirinkimą, tinkamai sureguliuos bei paruoš slides žiemos pramogos. Norėdami slides įsigyti žemesne kaina, tai yra pigiau ar su akcija, visada galite pasižvalgyti praėjusių sezonų slidžių, kurios dažnu atveju techniškai būna nepasikeitusios, o atsinaujina tik jų dizainas.

Nuo ko priklauso kalnų slidžių kaina?

Dažnam slidininkui, ypač pradedančiajam, kyla klausimas kodėl vienos slidės kainuoja mažiau, o kitos daugiau. Slidžių kainą iš esmės lemia slidės konstrukcija, tai yra technologija ir medžiagos iš kurių ji pagaminta. Paprasčiausios, tai yra pigios slidės, yra gaminamos su plastiko ar putų užpildu. Jis užpildo ertmę tarp slystamojo paviršiaus ir slidės paviršiaus laminato. Brangesnės ir kokybiškos slidės gaminamos naudojant klijuotos medienos užpildą, sustiprinamos stiklo pluoštu, anglies pluoštu ar net titano lakštais. Tokios slidės bus standžios, nesukurs virpesių čiuožiant didesniu greičiu ir tiksliai atsilieps į slidininko kūno judesius.
Verta pažymėti, kad labai skiriasi ir slidžių slystamasis paviršius. Apie tai pagalvoja retas slidininkas. Aukštos kokybės slystamasis paviršius pasižymi geromis parafino absorbcijos savybėmis, o tuo pačiu ir slydimo charakteristikomis.
Ženklią slidžių kainos dalį sudaro ir apkaustai. Paprasčiausi kalnų slidžių apkaustai gali kainuoti keliasdešimt eurų, o brangiausi ir kelis šimtus. Tiesa, apkausto kainą didžiaja dalimi lemia jo maximali suveržimo jėga (DIN indeksas).
Atminkite, kad pačios brangiausios kalnų slidės nebūtinai bus Jums tinkamiausios ir geriausios. Slidės turi atitikti Jūsų įgūdžių lygį, tad rinkdamiesi pasitarkite su kvalifikuotu specialistu.