12 priežasčių, dėl kurių riedlentė nevažiuoja tiesiai

 

Kartais nutinka taip, kad riedlentė ima važiuoti į vieną pusę. Priežasčių kodėl tai vyksta gali būti gana daug, tačiau nustatyti dėl ko riedlentė suka savo keliais nėra sunku. Iš tiesų dauguma riedlenčių turi tempimą į šoną, bet kol tai jums netrukdo važiuoti viskas turėtų būti tvarkoje.

Riedlentę gali traukti į vieną pusę dėl blogų guolių, sugadintų įvorių, susidėvėjusių ratukų, atsilaisvinusių varžtų ar važiuoklės, sulenktos ašies arba tai gali būti pačios lentos kaltė. Kai kurios riedlentės važiuoja kairiau, kitos dešiniau. Pabandysim išsiaiškinti kas gi čia vyksta.

Jeigu esate pradinukas ant riedlentės, gali būti, kad jums tiesiog reikia priprasti tinkamai laikyti pusiausvyrą. Iš esmės nauja riedlentė turėtų daugiau mažiau judėti tiesia linija, nebent yra kažkoks gamybos defektas. Mes nekalbame apie žaislų ar maisto prekių parduotuvėse parduodamas riedlentes. Jeigu tokią jau turite, tai ką tik išsiaiškinome visų bėdų priežastis.

Tam kad atrasti priežastį dėl kurios jūsų riedlentė važiuoja į šoną, pateikiame jums visus galimus sprendimus šiai bėdai. Tas pats galioja ir longboardams ir kruizeriams / penny boardams.

1. Blogos įvorės

Viena iš dažniausių priežasčių – įtrūkusios arba perdžiūvusios įvorės. Įvorės yra plastikinės detalės riedlentės ašių centre. Įvorės susispaudžia ir lenkiasi kai su riedlente darote posūkį. Priklausomai nuo įvorių kietumo priklauso riedlentės ašių pasisukimo sklandumas.

Laikui bėgant įvorės ir sukimosi galvutės praranda lankstumą nuo apkrovų, oro poveikio ar tiesiog naudojimo. Paprastai visi turime mėgstamą posūkio pusę, tai reiškia labiau spaudžiame tą pačią riedlentės, o tuo pačiu ir įvorės šoną. Netolygus apkrovų pasiskirstymas netolygiai deformuoja ir įvores. Netgi jei jos naujos, galima kažkokia paklaida.

Kad išspręsti šią problemą, pabandykite daugiau svirti į priešingą pusę nei važiuoja jūsų riedlentė. Po dienos tokio važinėjimo riedlentė turėtų išsilyginti, žinoma gali prireikti ir kiek daugiau laiko.

Taip pat svarbu, kad važiuoklės centrinių ašių veržlė tolygiau spaustų įvores. Pasistenkite sulyginti suveržimą, gali tekti paveržti ar atlaisvinti veržlę. Tada vėl pabandykite pavažinėti ir įvertinkite ar riedlentė elgiasi kiek kitaip.

Jeigu matote, kad įvorės turi įskilimų ar yra susidėvėjusios, pakeiskite jas naujomis. Riedlentės įvorės nėra brangios, bet važiavimo kokybei turi milžinišką įtaką.

2. Važiuoklė per laisva arba perveržta

Yra tikimybė, kad viena iš ašių yra labiau užveržta negu kita. Tai gali lemti riedlentės sukimąsi į vieną pusę. Jeigu ašys per laisvos, riedlentė labai greitai nukrypsta nuo judėjimo trajektorijos. Prisukite centrinės ašies veržlę, per neperveržkite. Tada atsistokite ant riedlentės ir pajudinkite riedlentė savo svoriu iš vieno šono į kitą. Įsitikinkite, kad abi važiuoklės daugmaž suveržtos vienodai. Pavažinėjus šiek tiek viskas turi išsilyginti ir susitvarkyti.

Kita priežastis gali būti ašies klibėjimas. Jeigu taip nutiko, veikiausiai reiks pakeisti gumines sukimosi galvutes. Jeigu jos atrodo sveikos, tokiu atveju užteks atlaisvinti važiuoklę, ja patiesinti ir priveržti atgal.

Taip pat galite pabandyti šiek tiek atlaisvinti važiuoklę ir pažiūrėti kokį efektą tai turės. Tiesiog bandymų ir klaidų metodu kartais galima identifikuoti problemą. Tik atminkite, kad jūs nenorite labai laisvos arba perveržtos važiuoklės. Mes prioritetą teiktumėm suveržtai važiuoklei su minkštesnėmis įvorėmis.

3. Susidėvėjusios sukimosi galvutės

Kaip ir įvorės, sukimosi galvutės susidėvi ir tada riedlentė važiuoja savais keliais. Kad patikrintumėt ar reikia pakeisti šias galvutes, teks išsukti centinę ašį. Atraminėje plokštelėje pamatysite ar sukimosi galvutė yra susidėvėjusi, ar atsirado jos judėjimas. Išimkite ją, patikrinkite ar nėra atsiradusių įtrūkimų. Jeigu reikia pakeiskite ir surinkite atgal riedlentės važiuoklę.

4. Pigios prekybos centrų ar žaislų parduotuvių riedlentės

Daugumai žmonių sunku atskirti butaforines riedlentes nuo kokybiškų ar net profesionalių. Dažniausiai tėvai galvodami, kad vaikui nupirko gerą dovaną, nuperka riedlentės parodiją.

Tokių riedlenčių ratukai sunkiai sukasi, dažniausiai pasukus ranka jie sustoja greičiau nei per 2 sekundes, lentos pagamintos iš prastos medienos greitai deformuojasi.

Esminis dalykas, kad su tokia riedlente jums bus vargiai įmanoma išmokti važiuoti ar daryti kažkokius triukus. Patariame kiek pasitaupykite ir nusipirkti padoresnę gamykliškai surinktą riedlentę. Skirtumas bus milžiniškas.

5. Susidėvėję ratukai

Važinėjant riedlente žinoma pirmenybę teikiate vienai pusei, tad normalu, kad dėl trinties ratukai nusidėvės. Kažkurie ratukai nusidėvės greičiau dėl jūsų stovėsenos ir riedlentės sukinėjimo. Tai reiškia vienos pusės ratukai greitai bus mažesnio skersmens ir tai lems riedlentės sukimąsi į vieną pusę. Šia bėdą galite išspręsti sukeisdami ratukus vietomis arba juos apversdami. Tai turėtų padėti, tačiau prireiks šiek tiek laiko, nes kitos pusės ratukai turės irgi prisitrinti, kad susivienodintų.

6. Sulinkusios važiuoklės ašys

Sulinkusios ašys viena retesnių aplinkybių, bet pasitaiko net ir geriausių prekės ženklų riedlenčių važiuoklėms. Jeigu jums nutiko taip, kad palenkėte ašį, riedlentė ims daryti nepaaiškinamus „vaiduokliškus“ posūkius. Turėkite omeny, kad dėl sulenktos ašies gali būti sugadinti ir guoliai, o tada užsiblokuos ratukas. Norint nustatyti ar ašis tiesi, nuimkite nuo jos ratukus ir pažiūrėkite ar nėra linkimo žymių. Jeigu ašys sulinkusios, nedelsiant keiskite važiuoklę. Jeigu viskas tvarkoje, važinėkite toliau.

7. Sulūžę guoliai

Dėl sulūžusių riedlentės guolių tikėtina, kad riedlentės ratukai ims klibėti ir ilgainiui tai gali lemti nelaimingą atsitikimą. Jeigu jūsų guoliai vis dar sveiki, nepatingėkite periodiškai juos išvalyti. Važinėjant guoliai po truputį renka dulkes ir purvą. Tinkamai prižiūrimi guoliai tarnaus daug ilgiau ir važiavimas riedlente bus sklandus ir saugus.

8. Susisukusi riedlentės lenta

Kreiva lenta gana retas atvejis jeigu turite kokybišką riedlentę, tačiau gana dažnai nutinka, jeigu įsigijote žaislinę. Paprasčiausias būdas nustatyti ar jūsų riedlentė susisukusi yra padėti ją ant žemės ir pažiūrėti ar visi 4 ratukai stovi ant žemės. Jeigu vienas iš ratukų neturi kontakto su žeme, nuimkite važiuoklę. Padėkite lentą ant žemės ir patikrinkite ar ji susisukusi bei išsikraipiusi. Užlipę ant lentos iškart pajusite ar ji siūbuoja. Jei viskas ką aprašėme pasitvirtina, jūsų lenta tikrai kreiva.

Įsigijus kreiva lentą, galite ją grąžinti į parduotuvę. Jeigu su lenta jau važinėjote kurį laiką, nukrypimai galėjo atsirasti dėl perveržtos važiuoklės ar net netolygių ratukų.

Itin svarbu, saugokite riedlentę nuo vandens. Lentai sušlapus ir jai džiūstant taip pat didelė deformacijų tikimybė.

9. Priekinės kojos spaudimas

Priekinės kojos spaudimas būdingas kai kuriems riedlentininkams. Jeigu tai jūs, laikas keisti įpročius. Spaudžiant ant priekinės kojos sunku išlaikyti balansą ir kontroliuoti riedlentę. Šį kartą tai ne riedlentės kaltė, tai jūsų stilius.

10. Riedlentės valdymas pasvyrant

Jūsų riedlentė gali važiuoti į vieną pusę nes nuolat sukatės per priekį arba nugarą. Tokio įpročio rezultatas į vieną pusę suspaustos įvorės. Pabandykite sukeisti važiuokles vietomis, kad susivienodintų įvorių suspaudimo lygis. Prireiks šiek tiek laiko, bet tikrai pajusite pagerėjimą.

11. Atraminė plokštelė ir tvirtinimo skylės

Jeigu esate agresyvus riedlentininkas ir be gailesčio ją eksploatuojate, su laiku net metalinės detalės susidėvi. Nutinka ir taip, kad deformuojasi tai atraminė plokštelė arba matomos ryškios nusidėvėjimo žymės tiek plokštelės tvirtinimo varžtais.

Skilimai šalia montavimo skylių nėra retas atvejis, ne taip dažnai pasitaiko deformuotos pačios skylės. Pastarasis variantas gali būti ir gamybos brokas. Iškart patikrinkite ar nesusisukusi montavimo plokštelę.

Nuėmus važiuoklę pažiūrėkite ar skylės montavimo plokštelėje sveikos. Jeigu jos ištampytos, laikas keisti važiuoklę. Riedlentė vėl pradės važiuoti tiesiai.

12. Varžtai, veržles ir kitos detalės

Pabaigai patarsime patikrinti visas veržles ir varžtus bei įsitikinti, kad detalės sujungto tinkamai. Štai ką turėtumėte peržiūrėti:

  •          Didelę veržlę ant centinės ašies;
  •          Ar ratai tinkamai pritvirtinti. Patikrinkite ar juos laikančios veržlės riedlentės važiuoklės ašių galuose priveržtos. Neperspauskite jų, kad ratai nenustotų suktis.
  •          Varžtai ir veržlės kurie pritvirtina važiuoklę prie lentos negali klibėti.
  •          Įsitikinkite, kad kažkuriuose ratukuose nebūtų sudėvėtų ar brokuotų tarpinių (įvorių) tarp guolių.

 

Riedlentė niekada nevažiuoja idealiai tiesia linija

Štai jums 12 sprendimų, kaip išspręsti riedlentės „vaiduokliškų“ posūkių bėdą. Tikimės, kad vienas iš jų bus tinkamas ir jūsų problemų sprendimui. Atminkite, kad riedlentė niekada nevažiuoja 100% idealiai tiesiai. Tiesiog yra per daug faktorių galinčių lemti minimalius nuokrypius. Ir čia nėra nieko blogo, kol tai netrukdo važinėti riedlente.

Jei visgi nepavyko nustatyti problemos patiems - drąsiai kreipkitės į mūsų specialistus:

Kontaktai